Triler u Ivanjici: Javor dao gol minut pre kraja, pa prošao u polufinale posle penala! (VIDEO)

Tragičar Vojvodine Rosić kome je Đogatović odbranio šut sa "kreča" u penal ruletu

• 1

Posle Spartaka i Borca, i Javor se plasirao u polufinale Kupa Srbije - posle sjajnog meča i penal drame u Ivanjici!

Regularni deo meča Javor - Vojvodina završen je rezultatom 2:2, uz gol Ivanjičana u 89. minutu, posle čega se, prema propozicijama, odmah prešlo na izvođenje penala.

Na "ruletu", više sigurnosti i koncentracije imali su igrači Mladena Dodića koji su svi do jednog bili bolji u duelu sa iskusnim Žakulom, koga je Lalatović uveo u igru u 90. minutu, upravo zbog penal-serije, umesto Nikole Perića.

Jedan od junaka Javorovog drugog plasmana u polufinale Kupa bio je i golman Đogatović, koji je odbranio penal Rosiću u penal seriji.

Za Javor su sa penala pogađali Todić, Josović, Docić, Dražić i Stojaković, dok su Malbašić, Babić, Pankov bili sigurni sa "kreča" za "lale".

Potez sjajne utakmice, u kojoj su navijači videli otvoreni, napadački fudbal, izveo je Marko Docić.

Defanzivni vezni igrač Javora, poznat po efektnim golovima, majstorski je prebacio "zid" za 1:0, ali je u nastavku usledio preokret...

Novajlija iz Radničkog u dresu Voše, Ašćerić, svojim prvim golom za "lale" izjednačio je na startu drugog dela igre, a Malbašić je dvadesetak minuta kasnije režirao potpuni preokret - i to kako!

Bila je to akcija koju je rukometnim pasom preko centra inicirao golman Perić, nastavio Trujić pasom do Malbašića, a ovaj, posle nekoliko "lažnjaka" prevario Đogatovića.

I taman kada je Voša bila nadomak polufinala, Javor je uzvratio.

Minut pre kraja, posle centaršuta sa desne strane, Jovan Đokić je vrlo preciznim udarcem pogodio dalji ugao Perića i izborio penal-seriju, posle koje su Ivanjičani zadali konačan udarac Novosađanima.