Noć koju će Srbi želeti što pre da zaborave! Juta osramotila Brajanta, ali mu i spremila poklon (VIDEO)

Marjanović, Jokić i Bjelica dobili zavidnu minutažu, ali je nisu iskoristili na pravi način * Najteži poraz Brajanta u karijeri

• 2
Kobi Brajant

Srpski trio u NBA - Boban Marjanović, Nikola Jokić i Nemanja Bjelica nisu se proslavili na mečevima koji su odigrani u noći između ponedeljka i utorka, iako su imala zapaženu minutažu.

Najbolji od njih bio je Marjanović koji je ubacio pet poena za 30 minuta koliko je igrao, u pobedi San Antonija nad Memfisom rezultatom 101:87. Ipak, Bobi je uspeo da sakupi devet skokova i dve asistencije. Plus, da blokira Vinsa Kartera.

Najefikasniji u pobedi Sparsa Lamarkus Oldridž sa 31 poenom. Mils je ubacio 17, Dijao i Anderson po 13. U redovima Memfisa Karter je ubacio 14, Grin 12, Barns 11 i Mekkalum 10.

Minesota je slavila protiv Finiksa rezultatom 121:116, a srpski reprezentativac Nemanja Bjelica igrao je skoro 14 minuta. Samo dva poena uz isto toliko skokova.

Vukove su predvodili Vigins i Tauns sa 32, odnosno 27 poena. S tim da je Tauns zabeležio i 10 skokova. Riki Rubio je meč završio sa 17 poena, Lavin je stao na 15. Buker i Najt su bili i te kako raspoloženi u redovima Finiksa.

Obojica su postigli po 30 poena. Teletović ih je pratio sa 19.

Zanemarljiv učinak, barem što se tiče poena, imao je i Nikola Jokić. Košarkaš Denvera odigrao je 24 minuta u porazu od Dalasa (97:88) i ubacio je samo dva poena.

Da ga iz ovog meča ne pamte po zlu, Jokić se pobrinuo tako što je uhvatio osam lopti i zabeležio dve asistencije. Bivši centar Partizana Žo Lovernj ubacio je osam poena, a najefikasniji u redovima Denvera bio je Vil Barton sa 23 poena.

Dalas nije imao nikoga u svojim redovima ko se nešto preterano izdvajao. Barea je ubacio 18, Pauvel 16, Metjuz 14, Haris 12, Felton i Anderson po 11, Novicki 10.

Juta nije zaboravila Kobija Brajanta koji je svoj poslednji meč odigrao u Solt Lejk Sitiju. Domaći tim je napravio video i tako odao počast jednom od najboljih košarkaša kojeg je NBA liga imala.

Ali, Brajant neće po dobrom pamtiti ovo gostovanje. Njegovi Lejkersi ubedljivo su poraženi rezultatom 123:75. Najgori poraz Crne Mambe u karijeri.

Brajant je meč završio sa pet poena za 27 minuta. Vilijams je imao 16, aKlarkson 12. Oni su jedini bili dvocifreni u redovima gostujuće ekipe. Jutu je predvodio Rodni Hud sa 30 poena, Buker je imao 17, a Fevours 14.