≫

Zvezda rutinski protiv Metalca u Valjevu

Crveno-beli u nebitnoj utakmici pobedili u Valjevu ekipi Metalca sa 78:56

• 0

Košarkaši Crvene zvezde  pobedili su u Valjevu Metalac sa 78:56  u 5. kolu A grupe Superlige.

Na žurku na Marakani stigli Zvezdini košarkaši i odbojkaši (VIDEO)

Već je poznato koje će ekipe u plej-of tako da ovaj meč nije imao nikakav rezultatski značaj, osim da ekipa Metalca ispravi utisak iz prvog meča kada su poraženi sa 35 poena razlike (102:67).

Posle egal duela u prvih 20 minuta Zvezda je pokazala svoju snagu u nastavku utakmice, gde je uprkos katastrofalnom šutu za dva (43% ) i tri poena (21%) ostvarila ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u timu Zvezde bili su Kvinsi Miler sa 16 i Luka Mitrović sa 13 poena.

Velika bortba vodila se u prvoj četvrtini gde je Zvezda odigrala neočekivano loše ubacivši samo 11 poena uz 40 % šuta za dva.

Metalac je imao prednost 16:11 tokom prvih 10 minuta. Međutim, sve je došlo na svoje mesto početkom druge četvrtine. Zvezda je pojačala ritam, zaigrača snažnije u odbrani i već u 15. minutu su stigli do 26:21.

Kvinsi Miler je briljirao sa devet poena u ovom periodu. Vrlo brzo Zvezda je stigla i do osam poena prednosti 31:23 krajem druge četvrtine.

Ipak, košarkaši iz Valjeva nisu želeli da se lako predaju kao u prvom meču. Uspeli su da odbiju nekoliko napada Zvezde i da ostanu u rezultatskom egalu 36:29. Metalac je ovu četvrtinu izgubio sa 25:13.

Miler je ubedljivo najrazigraniji sa 14 poena.

Zvezda je lagano dodala gas u nastavku meča i došla na plus 11 što je najveća prednost do sada. Vrlo ležerno su igrali crveno-beli, baš onoliko koliko im treba. Šut iz igre bio je skroman 42 % ali dovoljno da imaju prednost 40:29.

Iako se Metalac borio koliko je mogao, razlika u kvalitet i rosteru tima je ogromna, pa je razlika rasla do maksimalnih 22 na kraju meča 78:56.

Kls Superliga:

5. kolo:

Borac - Konstantin 91:78

Partizan - Mega Leks 94:89

FMP - Tamiš 78:53

Metalac - Crvena zvezda 56:78

TABELA: Grupa A:  Crvena zvezda 5-0, FMP 4-1, Metalac 1-4, Tamiš 0-5. Grupa B: Partizam 5-0, Mega Leks 3-2, Borac 1-4, Konstantin 1-4