≫

Islandu 2 ozbiljna šuta dovoljna protiv Portugalije! Ronalda će spominjati samo po onom promašaju (VIDEO)

Derbi prvog kola grupe F završen bez pobednika - 1:1

• 23

Nije Island bez razloga bio najprijatnije iznenađenje kvalifikacija za EP u Francuskoj, jer su na istom ''pokazali zube'' Portugaliji i uspeli da ostanu neporaženi - 1:1 (1:0).

Za pozitivan rezultat bila su im dovoljna samo dva prava šuta u okvir gola (ukupno četiri) Prvi već u 3. minutu kada su mogli da povedu i drugi kada su izjednačili.

Povela je Portugalija u 31. minutu preko Nanija, a veliku radost ovoj malenoj zemlji, čije ime je često odzvanjalo stadionom u Sent Entjenu, doneo je Bjarnason u 50. minutu.

Bukvalno ni iz čega. Bio je vezista sam na drugoj stativi, iskoristio dobar centaršut i Pepeovo ''gubljenje'' i zakucao loptu iza leđa Ruija Patrisija.

Do tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim - Portugalija! Otvorili su utakmicu neverovatnim promašajem Kristijana Ronalda, odnosno promašaj u pokušaju hvatanja voleja.

Zatim je napadač Reala i u 27. minutu bio neprecizan prilikom šuta glavom, da bi četiri minuta kansije potrčao u zagrljaj nekadašnjem saigraču iz Junajteda.

Žoao Mario je ubacio u peterac, a Nani postigao 600. gol evropskih šampionata.

Naniju jeste uspelo, ali Ronaldo će priliku za rekord EP morati da sačeka protiv Austrije i Mađarske. Naime, potreban mu je samo jedan gol da bi postao jedini fudbaler koja je na četiri uzastopna prvenstva Evrope tresao mreže.

Ipak, ovaj meč protiv Islanda će mu ostati u sećanju jer se izjednačio sa Luisom Figom na listi fudbalera koji su odigrali najviše mečeva za nacionalni tim - 127.

Portugalac je imao i poslednju priliku na meču u nadoknadi vremena. Slobodan udarac iz izgledne situacije koji je završio na živom zidu.

Podsetimo, Mađarska je nešto ranije savladala Austriju rezultatom 2:0.

PORTUGALIJA - ISLAND 1:1

(Nani 31 - Bjarnason 5o)

Portugalija: Lopes, Vieirinja, Karvaljo, Pepe, Gereiro, Žoao Mario (Kvarežma 76), Danilo, Gomeš, Mutinjo (Sančez 71) , Nani, Ronaldo.

Island: Haldarson, Sevarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason, Gudmunson, Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnason, Bodjarson, Sigtorson