≫

Novak srušio Monfisa za 72 minuta i zakazao ''Uniklo'' finale u Torontu (FOTO)

Francuz nije imao šanse protiv prvog reketa sveta

• 5

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Rodžers Kupa u Torontu posle samo 72 minuta provedena na terenu u polufinalu!

Srušio je Francuskog tenisera Gaela Monfisa u dva seta rezultatom 6:3, 6:2, što mu je ujedno i 12. trijumf protiv ovog protivnika iz isto toliko mečeva.

- Svakako se prijatno osećaš na terenu znajući da imaš dosta uspeha protiv protivnika. Međutim, to ne mora da znači da ćes dobiti meč - rekao je Novak na konferenciji.

Ali, dobio ga je i zakazao finale sa Japancem Keijem Nišikorijem. Biće to ''Uniklo'' finale s obzirom na to da im je sponzor zajednički.

Novaka je protiv Monfilsa dobro služio prvi servis, iako je imao šest duplih grešaka i samo jedan as. Procenat od 65 odsto mu je svakako olakšao put ka pobedi, ali ne bi trebalo zaboraviti da je Monfis bio taj koji je prvi došao do brejka.

I u trećem gemu kada je poveo sa 2:1. Samo za kratko, jer je usledio ribrejk za 2:2, da bi Novak i naredni protivnikom servis uzeo i poveo sa 4:2. Dovoljno da se prvi set osvoji rezultatom 6:3.

Dva brejka Đokovića viđena su i u narednom setu. Prvi već pri rezultatu 4:1, da bi potvrda plasmana u finale stigla u petom gemu.

Nole je poveo sa 4:1, odservirao zatim i svoj peti gem, a nedugo zatim ''završio priču'' rezultatom 6:2.

Protiv Keija Novak juri rekordu 30. Masters titulu.

- Dugo nisam dobio Đokovića na tvrdoj podlozi i mislim da će to biti jedan veliki izazov za mene - rekao je Nišikori u najavi finalnog meča.

Tačnije, nije pobedio od 2014. godine i US Opena, a poslednji put su se sastali u finalu Majamija. Novak je dobio u dva seta.

Finale je na programu od 22.00 časa po našem vremenu.