≫

LIGA ŠAMPIONA: Real ostao bez pobede u 87. minutu, Juventus protutnjao kroz Zagreb (FOTO)

Borusija uspela da ostane neporažena protiv šampiona Evrope * Šampion Italije sa pola gasa igrao protiv Dinama * Gostujuće pobede Totenhema i Leverkuzena

• 4

Derbi prve večeri drugog kola Lige šampiona je opravdao očekivanja - Borusija i Real su u Dortmundu odigrali meč koji je završen rezultatom 2:2 (1:1).

Zasluženo, reklo bi se. Oba tima su imala po nekoliko prilika i niko nije zaslužio da izgubi.

Real je poveo golom Ronalda u 17. minutu, ali je prvo izjednačenje stiglo u 43. minutu, kada je Obamejnag iskoristio komične greške Navasa i Varana. Upravo je francuski štoper u 68. minutu po drugi put zatresao mrežu domaćina kom je bod doneo rezervista Širle u 87. minutu.

Aktuelni šampion Evrope je šesti put  gostovao u Dortmundu i nijednom nije slavio. Madriđani inače nešto slabije igraju u Nemačkoj, a sada imaju tri poraza i tri remija na Signal Iduna Parku. Ronaldo je tim golom u 17. minutu razrešio i sve dileme oko svađe sa Zidanom kom je prvo potrčao u zagrljaj da proslavi. Zanimljivo, asistent mu je bio Bejl s kojim se navodno takođe posvađao.

U istoj grupi, grupi F, Sporting je u prvom poluvrmeenu rešio pitanje pobednika protiv Legije za koju je igrao i Miroslav Radović.

Upravo je on u 28. minutu ''asistirao'' Ruizu za prvi pogodak domaćeg tima, da bi Bas Dost u 37. minutu rešio sve dileme. Sporting je došao do prvih bodova, dok će Poljaci biti ''topovsko đule'' u grupi.

Real i Borisija imaju po 4 boda, Sporting 3, a Legija je bez bodova.

GRUPA E: POBEDE GOSTIJU, TOŠIĆ IGRAO 72. MINUTA

Verovatno dva najnezanimljivija meča odigrana su u grupi E, Barem što se tiče golova pošto su viđena samo tri. I to sve tri u poslednjih 20 minuta.

Son je u 71. minutu doneo trijmuf Totenhemu u Moskvi, a samo minut kasnije teren je napustio srpski reprezentativca Zoran Tošić. Imao je nekoliko prilika, ali je bio neprecizan.

Čičarito će vrlo brzo postati legenda Leverkuzena, pošto je nastavio da pogađa i u LŠ. Ovoga puta dao je gol Monaku u 73. minutu, međutim Glik je doneo bod domaćem timu u nadoknadi vremena.

Francuzi imaju 4 boda, Totenhem 3, Leverkuzen 2 i CSKA 1 bod.

GRUPA G: KOPENHAGEN DEMOLIRAO BELGIJANCE, LISICAMA DOVOLJAN I JEDAN GOL

Zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, danski prvak Kopenhagen je ubedljivo savladao Briž rezultatom 4:0 i istakao kandidaturu za drugu fazu Lige šampiona.

Sve vredno pomena stalo je u 15 minuta drugog dela kada su viđena tri gola, ali i jedan penal. Doduše, promašen.  Tragičar je bio Densvil, fudbaler gostujućeg tima koji je u 54. minutu postigao autogol da bi pet minuta kasnije skrivio penal. Augustunson ga nije realizovao, ali je delejni u 64. povisio na 2:0.

U 69. je bio ubedljivih 3:0, pošto je mrežu zatresao Santander. Konačan rezultat postavio je Jorgensen u nadoknadi. Prva pobeda Kopenhagena, posle remija sa Portom, a  priliku je umesto strelca trećeg gola dobio i srpski reprezentativac Andrija Pavlović.

U istoj grupi Lester je upisao drugu pobedu, jer je Slimani u 26. minutu iz neposredne blizine matirao Kasiljasa.Lisice su na idealan način prežalili poraz od Junajteda u Premijeršipu. Sada su prvi sa 6 bodova, Kopenhagen ima 4, Porto 1

GRUPA H: JUVENTUS ZA ŠEST MINUTA SVE ZAVRŠIO U ZAGREBU!

Gostovanje u Hrvatskoj bio je samo lakši trening za šampiona Italije koji je ubedljivo slavio na maksimiru rezultatom 4:0.

Sve je bilo rešeno posle pola sata igre kada su Pjanić i Iguain tresli mrežu domaćeg golmana. Prvi gol je poprilično bio komičan , jer su dvojica fudbalera Dinama ''asistirali'' Pjaniću.

Dibala je na otvaranju drugog poluvrmeena pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je domaći igrač Šemper autogolom.

Doskorašnji igrač dinama marko Pjaca dobio je priliku da zaigra protiv svog bivšeg kluba koji je imao veliku podršku sa tribina. Podsetimo, BBB su se vratili na stadion, a ispre dnjega su se sukobili i sa navijačima Juventusa.

Sevilja je golom Ben Jedera rezultatom 1:0 pobedila Lion, a mogli su i ubedljivije da je Vijeto pogodio penal u 66. minutu. Juve i Sevilja imaju po 4, Lion 3, dok je Dinamo bez bodova.