≫

ŠVAJNŠTAJGER VIDEO POBEDU PARTIZANA! Marinković u poslednjem napadu trojkom srušio Olimpiju! (VIDEO)

Crno-beli su pobedili Olimpiju 86:85 posle fenomenalne trojke Marinkovića na sedam sekundi pre kraja

• 27

Košarkaši Partizana ostali su neporaženi u Aba ligi. Crno beli su pobedili Olimpiju sa 86:85 (75:75) u petom kolu Aba Lige posle produžetka.

Partizan je na 15 sekundi pre kraja gubio sa 85:83, ali je u sledećem napadu  Vanja Marinković pogodio trojku na sedam sekundi pre kraja.

U sledećem napadu, Olimpija je imala čak dva šuta za pobedu, ali su promašili.

Partizan je imao priliku i da reši meč u regularnom delu kada je kod rezultata 75:75 na sekund pre kraja Majstorović promašio slobodno bacanje i tako se ušlo u produžetke.

PARTIZAN - OLIMPIJA 86:85 (75:75)

PARTIZAN: Robinson 2, Ratkovica 6, Vrabac 6, Marinković 12, Veličković 13, Majstorović 7, Birčević 7, Koprivica, Andrić 7, Hetčer 20 (5-5 za dva) Pot, Luković 6,

OLIMPIJA: Barbarić, Oliver 11, Bunić 5, Mulalić 10, Mesček 4, Pelko, Milošević 2, janković 21 (12 sk) Džeferson 18, Hrovat 12, Mlađan 2

U dodatnih pet minuta vodila se velika borba, a Olimpija je povela sa 83:81, azatim je Veličković sa dva bacanja doneo izjednačenje na 30 sekudni pre kraja.

U sledećem napadu gosti iz Ljubljane daju koš za vođstvo 83:85, ali je onda trojka Marinkovića rešila dilemu,

SLAB ŠUT ZA TRI POENA

Partizan je veoma loše odigrao ovaj meč, bez one prepoznatljive energije. Sam podatak da su šutirali trojke 37-9, a slobodna bacanja 30-17 dovoljno govori koliko su bili ispod svog nivoa.

Ipak, utakmica se igra do kraja i presudjuje ona poslednja TROJKA,  na onih 28 promašenih.

Mada, da su crno-beli izgubili upravo to bi se isticalo kao razlog poraza.

Skoro 35 minuta je Partizan bio u zaostatku od dva do pet poena. U nekoliko navrata je i preokretao i vodio, maskimalno sa tri poena. Vil Hečer je vodio crno-bele u prvom poluvremenu i trećoj četvrtini, a onda su preuzeli Marinković i Veličković.

Loš šut za tri poena i slabo izvođenje slobodnih bacanja uzrok su što je Olimpija vodila. Nije imao tečnu igru u napadu Partizan, jer se sve svodilo na individualne završnice. Ipak, odbrana je bila koliko toliko dobra pa su uspeli da drže priključak inače bi Olimpija imala ozbiljnu prednost od 65:70 koliko je bilo na dva minuta pre kraja.

Ključni momenat meča desio kod rezultata 68:70 kada je Ratkovica postigao trojku a zatim i dva bacanja za 73:73. Nakon toga Partizan se vratio u život izborio produžetak u kojem je trijumfovao.