PRORADIO POGBA: Junajted silan protiv Fenera, sramota Rome i trijumf očajnog Intera (VIDEO)

Neroazuri upisali prve bodove u Ligi Evrope

• 0

Mančester junajted je dočekao Pola Pogbu - onakvog kakvog ga je Juventus prodao na Old Traford ovog leta.

Sa dva gola u prvom poluvremenu Francuz je bio najzaslužniji za trijumf Đavola protiv fenerbahčea u okviru 3. kola Lige Evrope - 4:1 (3:0).

Prvi je postigao u 31. iz penala, zatim je Marsijal takođe pogodio sa bele tačke tri minuta kasnije, da bi u 45. Pogba poslao projektil ka gol turskog tima. I naravno, pogodio je.

Tek što je počelo drugo poluvreme Džesi Lingard je postigao četvrti gol za domaći tim. Vredi pomenuti da je Lingard asistirao Pogbi kod trećeg gola.

Konačan rezultat postavio je bivši igrač Junajteda Robin van Persi u finišu meča (83. minut), a kompletan Old Traford mu je aplaudirao zbog toga. Nisu navijači Đavola zaboravili šta je Holanđanin učinio za njih tako da su ga novom garniturom aplauza počastili po izlasku Van Persija sa terena.

Roma se poprilično obrukala na svom terenu protiv Bečke Austrije - 3:3 (2:1).

Gosti su poveli na Olimpiku, ali je El Šaravi preokrenuo do poluvremena. Činilo se da će Rimljani slaviti kada je Florenci povisio na 3:1, ali je Austrija izjednačila na 3:3 golovima u 82. i 84. minutu.

Sramota za Romu, pogotovo što je Frančesko Toti igrao svoj 100. meč u Evropi.

Prvi put, posle dužeg vremena, Inter je uspeo da pobedi uprkos lošoj igri koju je prikazao na terenu. Tu nesreću da budu ''prvi mačići'' imali su fudbaleri sautemptona u okviru trećeg kola Lige Evrope - 1:0 (0:0).

Sveci, za koje je 73. minuta igrao srpski reprezentativac Dušan Tadić, propustili su sijaset prilika i na kraju su kažnjeni. i to jedinim pravim udarcem koji je uputio Kandreva u 67. minutu.

Ni pre, ali ni posle toga, Neroazuri nisu ništa prikazali. Gosti su mogli da imaju dva gola viška na poluvremenu, a najbolje prilike u drugom delu imao je Čarli Ostin. Jednom je i zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog navodnog faula u napadu.

Inter je u 77. minutu ostao bez isključenog Brozovića koji je zaradio dva žuta kartona i još jednom pokazao da ovo jednostavno nije njegova sezona.