Kada će Bobi da igra, ako u ovakvoj situaciji nije dobio priliku? Neverovatni porazi favorita obeležili NBA noć! (VIDEO)

Srpski reprezentativac nije dobio veću minutažu, iako je u ranim momentima meča isključen prvi centar Andre Dramond *Porazi favorita obeležili NBA veče

• 11

Neverovatno veče viđeno je u NBA ligi, gde su se dogodila velika iznenađenja i porazi favorita. Najveće je svakako poraz aktuelnih šampiona, Klivlend Kavalirsa, koji su poraženi od Milvokija sa 118:101, ali tu su takođe i porazi San Antonija od Orlanda, kao i Los Anđeles Klipersa od Bruklin Netsa.

Tako se po drugi put u istoriji u jednoj NBA noći dogodilo da svi timovi koji su pred meč imali slabiji rezultat na tabeli izađu kao pobednici. Od srpskih košarkaša na parketu je bio samo Boban Marjanović, ali je na njemu proveo minimalno, svega dva minuta. Njegov Detroit je pobedio protiv Šarlota sa 112:89, a Bobi se nije upisao u listu strelaca, niti je i pokušavao da šutira, a imao je samo jedan skok.

Iako je imao idealnu priku da igra, pošto je prvi centar ekipe Andre Dramond isključen iz igre posle svega 12 minuta. Aron Bajns je dobio priliku da igra umesto njega, ali se i on nije preterano proslavio sa 8 poena i 8 skoova za 22 minuta.

Da je neko na kladionici pred utakmice stavio 100 evra na poraze Klivlenda, Klipersa i Sparsa, sada bi u džepu imao 20.000 evra. Verovatno se niko nije nadao ovakvom ishodu, a posebno je iznenađujuć ubedljiv poraz aktuelnih šampiona.

Najzaslužniji za to bio je Janih Andetokumbo, koji je postigao 34 poena, a uz to je imao 12 skokova i po pet asistencija i ukradenih lopti. Pridružili su mu se Džabari Parker sa 18 i Maajkl Bizli sa 17. Kod Kavalirsa se istakao Lebron Džejms sa 22 poena, a jedini raspoložen uz njega bio je Kajri Irving sa 20, dok je Lav imao skroman učinak od 13 poena.

San Antonio Sparsi su kao domaćini poraženi od Orlando Medžika rezultatom 95:83, što je ekipi Grega Popoviča četvrti poraz u sezoni, a time je prekinut i njihov pobednički niz od 9 vezanih trijumfa.

Serž Ibaka je sa 18 poena predvodio Orlando, Evan Furnije je dodao 13 poena, a Nikola Vučević je meč završio sa dabl-dablom od 12 poena i 10 skokova. Kavai Lenard je upisao 21 poen za Sparse, Lamarkus Oldridž je postigao 16, Manu Đinobili 13 poena... Razloge poraza treba tražiti i u slabim partijama Gasola (6 poena), dok je Toni Parker odigrao očajno, jer je za 29 minuta na parketu postigao dva poena.

Pravi triler odigran je u Bruklinu, gde su Netsi slavili protiv Klipersa sa 127:122 i to posle dva produžetka.

Iako su Klipersi vodili i sa 18 razlike u jednom momentu, nisu izbegli treći uzastopni poraz, a za to mogu da ''zahvale'' razigranom Šonu Kilpatriku iz Bruklina, koji je sa 38 poena ostvario rekord karijere. Netsi su tako prekinuli crnu seriju od sedam uzastopnih poraza.

Sjajan u pobedničkoj ekipi bio i Bruk Lopez sa 27 poena, kao i Trevor Buker i Džo Haris, koji su postigli po 15 poena, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ubacio odličnih 14 poena.

Kris Pol je ostvario tripl-dabl u redovima Klipersa (26p, 10s, 13a), Deandre Džordan je imao čak 23 skoka uz 21 poen, dok je Redik ubacio 18 poena.