≫

Real u 90. minutu šokirao Barselonu, Mesijevo prokletstvo u El Klasiku se nastavlja! (FOTO) (VIDEO)

Suarez je u 53. minutu postigao gol za iz ofsajda posle prekida, a u nadoknadi susreta Serhio Ramos je postigao gol za 1:1 *Mesi posle ovog El Klasika dolazi do negativnog rekorda od više od 500 minuta bez gola protiv Reala

• 19

Kakav šok na Nou Kampu! Fudbaleri Barselone bili su na korak od toga da savladaju najvećeg rivala, ali ih je stiglo prokletstsvo Serhija Ramosa, koji je ponovo u nadoknadi meča spasio Real i doneo rezultat svojoj ekipi bod i postavio konačan rezultat (1:1). Luis Suarez je u 53. minutu postigao gol za vođstvo i delovalo je da će to biti dovoljno za trijumf pred kraj, ali nije tako mislio i kapiten Reala.

Prvo poluvreme bilo je razočaravajuće za ljubitelje fudbala, jer gotovo da nije bilo prave šanse i lepih poteza, ali je u drugih 45 minuta igra bila mnogo bolja. Tome je doprineo i rani gol Suareza, za koji su kamere kasnije ispostavile da je ipak bio neregularan, jer je Urugvajac bio u ofsajdu u trenutku kada je Nejmar uputio loptu ka njemu.

Mogao je nešto kasnije Nejmar da udvostruči prednost, ali je iz povoljne prilike promašio neverovatnu šansu, gde je imao jedan na jedan sa Kejlorom Navasom. Real se probudio tek u završnici. Ronaldi je u 89. minutu imao priliku da glavom izjednači, ali je odbrana Barse uspela da ga izblokira.

Ipak, u 90. nisu mogli da se odbrane od Serhija Ramosa, koji je Realu doneo bod, velik kao sva tri.

BARSELONA - REAL MADRID 1:1

(Suarez 53 - Ramos 90)

Barselona: Ter Štegen, Serhi Roberto, Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Andre Gomeš (Turan), Rakitić (Inijesta), Nejmar (D. Suarez), Mesi, Luis Suarez

Real Madrid: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Modrić, Kovačić (Diaz 86), Vaskez, Isko (Kazemiro), Ronaldo, Benzema (Asensio)

Čitav fudbalski svet sa nestrpljenjem je čekao utakmicu između Barse i Reala, a posle prvih 45 minuta verovatno su se pitali da li je to najveća fudbalska utakmica svetskog klupskog fudbala ili neki prosečan meč neke od slabijih liga.

Da nije punih tribina, i da to nisu igrači u dresovima Barselone i Reala, mnogi bi komotno mogli da pomisle da je u pitanju neki od mečeva Superlige Srbije.

Pravog fudbala gotovo nije bilo - nije bilo golova, a čak ni neke ozbiljnije šanse. Zato smo gledali pravu tuču na terenu, oštre startove, pritiske na sudiju i traženje penala na obe strane.

Možda je i mogao da dodeli penal za Real kada je Maskerano startovao na Lukasu Vaskezu, koji je doduše i prelako pao u kaznenom prostoru.

Barsa je u prvom poluvremenu imala nešto više lopte u nogama, napadala je, ali izuzev jedne poluprilike Serhi Roberta i pokušaja Mesija iz slobodnog udarca, ali je Real preuzeo inicijativu u nastavku. Pokušavao je Ronaldo, ali ni njegovi šutevi nisu bili previše opasni.

Drugo poluvreme donelo nam je mnogo bolji meč. Suarez je zatresao mrežu u 53. minutu golom iz prekida, ali je bio u ofsajd poziciji kod centaršuta Nejmara.

Nejmar je mogao da povisi prednost na 2:0 kada je izašao sam pred Navasa nekoliko minuta kasnije, ali je bio neprecizan. Real se trgao tek pred sam kraj a to im je i bilo dovoljno za bod.

Ponoo je spasilac bio Serhio Ramos! Kapiten Reala sa pretplatio na golove u završnici najvažnijih mečeva. Gotovo preslikano je dva puta matirao Atletiko Madrid u finalima Lige šampiona, a sada je to učinio i Barsi.

Mesiju je posle ovo već više od 500 minuta bez gola u El Klasiku i tako se njegovo prokletstvo nastavilo.

Barsa je bila nadomak da smanji prednost na tri poena prednosti, ali posle 14. kola Primere ostaje isto rastojanje. Real je na prvom mestu sa 34. boda, Barsa ima 28, a na trećem je Sevilja sa 27.