≫

Veličković i Hečer za 8. uzastopnu pobedu Partizana: Crno-beli umalo prokockali +16!

Partizan bolji od Karpoš Sokolija na Božić

• 22

Košarkaši Partizana  upisali su u 8. uzastopnu pobedu u ABA ligi, pošto su na Božić u Pioniru savladali Karpoš Sokoli rezultatom 76:72 (21:17, 13:14, 26:16, 16:25)

Dosta teže nego što to rezultat govori crno-beli su ''slomili'' makedosnki tim. Ali tek u finišu treće četvrtine kada su serijom 8:0 prvi put stekli dvocifrenu prednost (56:44).

Već tada je bilo jasno da će domaći tim upisati novi trijumf koji će ih zacementirati na drugoj poziciji. Pogotovo što su ključni igrači Karpoša imali problema sa ličnim greškama.

Najvećih +16 viđeno je na početku poslednje četvrtine, da bi Karpoš ponovo pripretio tako što su prepolovili vođstvo. Nalet Karpoša odbio je Vrabac koji je vezao četiri vezana poena, kao i Birčević trojkom u 37. minutu za +10.

Upravo su Vrabac i Veličković bili jedini dvocifreni u redovima Partizana pored Veličkovića i Hečera. Kapiten crno-belih je ubacio 17,  Amerikanac 16 poena. Vrabac je imao 14, Birčević 10,a  Pot devet.

S druge strane, Trajkoviski je imao 19, Vrkić 18, Peri 12 i Zeković 10.

Partizan je posle nepun minut igre vodio 4:0 poenima Lukovića i Birčevića, ali je zatim usledila serija Karpoša od 10:0 na isteku polovine prve deonice. Vrkić je ubacio dve trojke, a Labović naterao Džikića da zatraži tajm-aut.

Minut odmora je urodio plodom jer su Luković i Hečer smanjili na 8:10. Međutim, nova trojka gostiju u ulaskuu 7. minut za 8:13. Problem za Karpoš je bio drugi faul Trajkovskog u tom momentu.

Crno-beli su uspeli da izjedanče na 13:13, a zatim naivno da izgube loptu posle čega je Peri pogodio iz kontre. Ipak, samo finiš je pripao domaćem timu koji je mini serijom otišao na 21:17 na kraju prve deonice.

Zeković je obeležio prvi minut druge deonice kada je najpre blokirao Koprivicu na ziceru, a zatim pogodio trojku za Karpoš (21:20). Partizanu je tri minuta trebalo da se upiše u drugoj deonici (23:20). Učinio je to Pot.

Problem za Karpoš se javi sredinom druge deonice kada su Knežević i Labović zaradili po tri lične greške, a nakon dva promašaja u napadu Veličković je pogodio sa linije penala za 25:20. A zatim još dva za 27:20.

Seriju crno-belih prekinuo je Labović sa penala (27:20), pošto se sjajno snašao u reketu prilikom ofanzivnog skoka. S druge strane Veličković je iznudio šest faul gostujućih igrača nad njim. Pogodio je bacanja za 29:22. Partizan je u 19. minutu snekao osetniju prednost nakon trojke Birčevića (34:25), ali je Zeković potom pogodio 2+1 za 34:28.

Poluvreme je završeno rezultatom 34: 31 za crno-bele nakon što je Peri vezao tri slobodnja bacanja u dva napada. Veličković je imao 10,a  Hečer i Birčević po sedam poena nakon 20 minuta. Vrkić je imao osam, a Peri sedam u redovima makedonskog tima.

Treća deonica nije mogla bolje da počne za Partizan. Vrabac je pogodio 2+1 i naterao Labovića da napravi četvrti faul. Potom je i Trajkovski napravio korake, da bi se ispravio u sledećem napadu (37:33).

Trajkovski je i u 24. minutu vratio Karpoš u igru sa 2+1, ali je i Hečer učinio isto. Crno-beli su ponovo imali +9 posle dodatnog bacanja Amerikanca (45:36).

Gosti su ponovo stigli na 45:41, da bi Peri napravio loš faul i poslao Hečera na liniju penala. Ovaj je pogodio tri, a zatim je viđena još jedna trojka Partizana. Zatim i prva dvocifrena prednost (56:44) posle serije 8:0. Na kraju 30 minuta igre bilo je 60:47.

Partizan je na početku psolednje deonice otišao i na +16, ali je Trajkovski vezao dve trojke i smanjio rezultat na 63:53. ''Sišao'' je Karpoš i na 67:60, ali je Veličković poentirao i upisao blokadu u 36. minutu.

Zatim je i Birčević pogodio trojku i tada je već sve bilo jasno.