≫

Zvezdina 19. pobeda u nizu, a da Radonjić nije ni tražio tajm-aut tokom meča! (VIDEO)

Crveno-beli su slomili Igokeu izuzetnom igrom u trećoj deonici utakmice u Laktašima

• 28

Upisana je i 19. pobeda Crvene zvezde u ABA ligi! Aktuelni šampion savladao je Igokeu u Laktašima rezultatom 77:68 (15:16, 23:23, 19:8, 22:19), u utakmici koja je trajala sat i 22 minuta, i u kojoj Dejan Radonjić nije tražio niti jedan tajm-aut!

Samo dan pauze imala je Zvezda posle trijumfa nad Makabijem u Tel Avivu, ali je i on zapravo proveden u putu do Republike Srpske.

Međutim, crveno-beli su uspeli da slome otpor Igokee u trećoj deonici, dozvolivši joj svega osam poena, iako Radojićevi igrači nisu postigli koš četiri minuta. Falili su domaćima poeni Vuka Radivojevića, a gosti su nadomestili sve serijom 13:0, kada su i prvi put poveli dvocifrenom razlikom i sačuvali je do kraja utakmice.

Izuzetan je bio Marko Simonović sa 22 poena (3/4 za tri poena), Bjelica je dodao 11, a Volters 10 poena. Na drugoj strani, najbolji je bio Vuk Radivojević sa 18 poena, 15 je upisao Mićović.

Start utakmice je bio dosta spor i neefikasan. Bivši kapiten crveno-belih Radivojević je doneo vođstvo domaćima 6:5, ali je Simonović sa četiri vezana poena napravio seriju, a Kuzmić svojim koševima uvećao na 11:6. Uspeli su domaći to da istope toliko da se na prvu pauzu ode sa pola koša prednosti gostiju.

Trojka Lazića otvorila je drugi period igre, a posle poena Bjelice, prvu trojku za Igokeu pogodio je inspirisani Radivojević, a potom je na njegovu asistenciju takođe trojku pogodio Šibalić za 21:21. Seriju domaćih prekida Tompson preciznim šutem. Posle trojke Simonovića, Lazić se istakao u odbrani i posle ukradene lopte je napada uspešno završio Volters.

Opet je Radivojević preuzeo odgovornost i sam završio dva napada, i do kraja poluvremena je viđena dobra borba zbog koje su crveno-beli na poluvreme otišli sa prednošću 39:38.

Ispostavilo se da je treća četvrtina bila i ključna.

Puna četiri minuta Zvezda nije uspela da postigne koš, pa su domaći preokrenuli i poveli 42:39. Dženkins je to prekinuo trojkom za 42:42. Jović se konačno upisao u strelce, a posle koša Kuzmića za 47:42, domaći uzimaju tajm-aut. Nije to mnogo urodilo plodom, jer je Zvezda uozbiljila odbranu i Dženkins je postigao trojku za prvu dvocifrenu prednost 52:42. Serija crveno-belih se produžila na 13:0, a posle nesportske lične, Milošević je bio uspešan sa penala i prekinuo seriju crveno-belih.

Od tog momenta je ponovo Simonović bio glavni na terenu i održao prednost gostiju pred odlučujuću četvrtinu. U njoj je Gudurić postigao svoje trojke na meču, a eventualni nalet Igokee sprečavao je Simonović koji je upisao samo po jedan šut za dva i tri poena.

IGOKEA: Pašajlić 4, Mićović 15, Talić 6, Šibalić 8, Pešaković 5, Milošević 4, Radivojević 18, Mahkovic 4, Ilić 0, Rikić 4.

CRVENA ZVEZDA: Volters 10 (5/6 iz igre, 2sk), Tompson 4, Mitrović 2, Lazić 5, Dobrić 3 (1/2 za tri), Simonović 22 (3/4 za tri), Rakićević, Dženkins 6 (2/5 za tri), Gudurić 7 (2/6 za tri), Jović 3, (8 as, 4sk), Kuzmić 4 (6sk), Bjelica 11 (4sk).

Naredna utakmica Zvezde u ABA ligi: protiv Mornara, dočekuje u ponedeljak, 30. januara. Igokea gostuje Cedeviti u subotu 28. januara.