≫

Het-trik Đurđevića: Partizan "razbio" Koper na debiju Tavambe (VIDEO)

Crno-beli više nego uspešni u prvoj proveri u Sloveniji

• 14

Posle tri dana boravka na pripremama u Portorožu, fudbaleri Partizana dočekali su ono što najviše vole - da igraju utakmicu.

Sudeći prema tome kako su delovali na terenu, utisak je da su se baš uželeli lopte i pravog protivnika.

Ekipa Marka Nikolića bila je više nego ubedljiva protiv šestoplasiranog tima slovenačkog šampionata Kopera - 4:0!

Tri gola postigao je ubojiti Uroš Đurđević (Đurđević 12, 36, 40), a Beograđane je pre toga u vođstvo doveo Petar Đuričković.

Meč je odigran stadionu "Bonifika" u Kopru.

Sam rezultat govori da je Partizan odigrao perfektno prvo poluvreme, nadigrao rivala u svim elementima igre, i ono što je najvažnije, materijalizovao je stalnu inicijativu preko ubojitog Đurđevića, kome je u dva navrata savršeno sa levog boka asistirao Miletić.

U nastavku, Nikolić je promenio kompletnu postavu i šansu pružio sastavu u kome je bio i novajlija Lenadre Tavamba.

Kkamerunac je sa nekoliko poteza pokazao da je Partizan u njemu dobio pojačanje o kome će bolje moći da se sudi kada pripreme odmaknu, ali je i ono što je pokazao protiv Kopra dovoljno za povoljan prvi utisak.

Iako su u nastavku za crno-bele igrao i najkrativniji igrač tima Leonardo, Beograđani nisu uspeli da urade ono što su njihovi saigrači u prvom poluvremenu - da postignu gol. Tek nekoliko poluprilika stvorili su gosti pred šesnaestercem slovenačkog tima, čiji golman i nije imao previše posla u tom periodu.

Partizan (1. poluvreme): Kljajić, Vulićević, Miletić, Ostojić, Ćirković, Jevtović, Kosović, Đuričković, Đurđević, Janković, Stevanović.

Partizan (2. poluvreme): Jovičić, Radin, Bogosavac, Milenković, Bošnjak, Marjanović, Everton, Leonardo, Jovanović, Tavamba, Damnjanović.