≫

Dva penala za preokret Juventusa: Napolitanci će grmeti posle poraza u Torinu (VIDEO)

Gosti vodili posle poluvremena, međutim Juve je pokazao da je najjači kad je najpotrebnije

• 2

Juventus je još jednom pokazao zbog čega je već dugi niz godina neprikosnovena sila u Italiji.

Momci trenera Masimilijana Alegrija i na trećem frontu nastavili su da marširaju ka samoj završnici: u prvoj utakmici polufinala Kupa "bjankoneri" su pred u Torinu, posle 0:1 nakon 45 minuta, u nastavku "gazili" do 3:1 i lepe zalihe pred revanš u Napuju.

Ali i na ovu pobedu Juventusa bačena je senka.

Sudija Paolo Valeri bio je centralna figura u nastavku jer je dosudio dva penala za goste od kojih jedan opravdano (saplitanje Dibale u kaznenom prostoru), i drugi koji je izazvao mnogo kontroverzi.

U 69. minutu Kvardado je izašao sam pred Reinu, obišao ga, a Španac ga je oborio. Na prvi pogled bio je to "čist" jedanaesterac, ali je snimak pokazao da je bivši golman Liverpula najpre zahvatio loptu, a Kvardado je poao preko njega.

Uzalud su igrači Napolija burno potestovali kod sudije koji je bio neumoljiv.

Oba penala je na isti način (donji desni ugao) realizovao Dibala, za 1:1 i 3:1, dok je između toga Iguain pogodio, ali se nije preterano radovao golu svom bivšem klubu.

Pogotku Argentinca kumovala je loša procena Reine koji je "zaplivao" na centaršut i ostavio nebranjenu mrežu.

U drugom polufinalu (sreda) sastaju se Roma - Lacio.