≫

Grci sa devetoricom izvukli bod u Belgiji, Holanđani "pali" u Bugarskoj, ali utisak dana je Kristijano Ronaldo! (VIDEO)

Portugalac sa dva efektna gola najzslužniji za pobedu protiv Mađara

• 2

Najzanimljivija utakmica kvalifikacija od svih koje su odigrane u subotu viđena je u Briselu gde je reprezentacija Belgije golom Romelua Lukakua u 89. minutu "iščupala" bod protiv Grčke - 1:1.

Gosti su poveli preko Mitroglua u 46. minutu, a onda ostali bez Tatsidisa u 65. minut (dva žuta), potom i bez Cavelasa u 95 (dva žuta), pa su brojčano hendikepirani u odnosu na rivala branili bod u samoj završnici.

Malo je nedostajalo i da dođu do "celog plena", ali to nije dozvolio prvi strelac Premijer lige Lukaku, pa je tako poredak u grupi H ostao nepromenjen: Belgija je prva sa 13 bodova, Grčka ima 11, BiH 10...

Reprezentacija naših komšija je sa "pola gasa" deklasirala najveće autsajdere kvalifikacija, selekciju Gibraltara sa 5:0.

Holandija je ponovo razočarala navijače.

"Lale" su u okviru grupe A gostovale na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji gde su poražene od Bugarske 2:0 i tako se još više udaljile od borbe za jedno od mesta koje vode u Rusiju direktno ili kroz baraž.

Junak Bugara bio je napadač Pogona iz Šćećina Spas Delev, dvostruki strelac na meču.

U Portugalu, Kristijano Ronaldo je držao čas fudbala!

As Reala je predvodio aktuelne prvake Evrope do pobede nad Mađarima od 3:0, a u tome je imao najveći doprinos sa dva vrlo efektna gola.

Najpre je hiruškim preciznim hicem po zemlji pogodio za 1:0, a onda je, u drugom poluvremenu, postigao lep gol i iz slobodnog udarca, i pobrao ovacije navijača u Lisabonu.

Ronaldo se tako izdvojio na čelu liste strelaca kvalifikacija sa devet golova.