≫

PARTIZAN JE ŠAMPION! Leonardo i Grobari zapalili Humsku za 27. titulu, kojom su se izjednačili sa Zvezdom! (VIDEO) (FOTO)

Crno-beli osvojili trofej pošto su sa 5:0 demolirali Mladost iz Lučana u poslednjem kolu

FK Partizan - FK Mladost Foto: Marko Todorović

Partizan je šampion Srbije u fudbalu! Crno-beli su pred punim stadionom u Humskoj pobedio Mladost iz Lučana sa 5:0 i tako su osigurali 27. titulu prvaka u svojoj istoriji, čime su se izjednačili po broju naslova sa večitim rivalom Crvenom zvezdom, kojoj je uzaludna bila pobeda na Marakani protiv Radničkog iz Niša.

Golove vredne titule postigli su Leonardo u 19, i 65. minutu, Marko Jevtović u 37, i Marko Janković u 70. minutu i Kosović u 81. minutu.

PARTIZAN - MLADOST 5:0

(Leonardo 19, 65 - Jevtović 37, Janković 70, Kosović 81)

PARTIZAN: Stevanović – Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić – Janković, Jevtović, Kosović, Mihajlović – Leonardo, Đurđević

MLADOST: Krznarić – Andrić, Šatara, Saničanin, Pešić – Pejović, Radivojević, Neb. Gavrić, N. Gavrić (Golubović 46), Tumbasević – Jovanović.

Slavljenička atmosfera se uveliko spremala među Grobarima koji su ispunili tribine svog stadiona do i napravili pravu žurku. Mnogo poznatih lica došlo je u Humsku da uživo posmatra ključni meč za titulu. Bili su tu bivši predsednik FSS - Tomislav Karadžić, košarkaši, vaterpolisti Partizana...

Svi oni su se obradovali silno već u 19. minutu meča, kada je Leonardo maestralno iskoristio vrhunsku asistenciju Marka Jankovića sa desne strane, petom u srce kaznenog prostora. Brazilac je driblingom izbacio iz igre i golmana i devanzivce Mladosti koji su bili ispred njega i ubacio loptu u praznu mrežu.

Stadion je eksplodirao, a Leonardo je gol emotivno proslavio, tako što je podigao dres i pokazao poruku na majici, a onda se okrenuo ka Grobarima i pokazao srce. Jasno je da se porukom na majici faktički oprostio od Partizana i njegovih navijača.

Samo petnaestak minuta kasnije, nova ludnica među navijačima Partizana, a zaslužan za to bio je Marko Jevtović, koji je demonstriao koliko jak šut ima.

Raspalio je po lopti sa nekih 25 metara udaljenosti i matirao Krznarića za 2:0 i već tada je uveliko počelo slavlje navijača crno-belih, koji su znali da je gotovo nemoguće da njihov tim od Mladosti primi tri gola i ne postigne nijedan.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme u Humskoj.

Partizan je u prvih dvadeset minuta drugog poluvremena rutinski kontrolisao meč, a onda je ponovo proradio Leonardo. Poveo je jednu kontru, dodao do Đurđevića, koji mu je nesebično vratio i ''spojio ga sa golom'', te je Brazilac i drugi put matirao protivničkog čuvara mreže.

Samo pet minuta kasnije, Leonardo se našao u ulozi asistenta, te je proigrao Marka Jankovića pred golom, a ovaj je zakucao loptu u mrežu Krznarića, što je bio singal Grobarima da počnu sa slavljem. zapalili su ogroman broj baklji oko celog stadiona i faktički zapalili Humsku.

U 81. minutu Kosović je postigao i peti gol, čime je krunisao sjajnu igru Partizana i veliku pobedu vrednu 27. titule, kojom su se crno-beli izjednačili sa Zvezdom po broju naslova.

Usledila je velika žurka Grobara pred punim stadionom.