≫

Partizan posle velike drame srušio Dinamik u produžetku!

Crno-beli pobedili na Dorćolu veoma nezgodnu ekipu Mute Nikolića sa

• 9

Košarkaši Partizana posle trijumfa u derbiju nad Zvezdom odigrali su veoma slabo duel sa Dinamikom. Uspeli su da trijumfuju tek posle produžetka sa 87:83 (73:73)

Crno-beli su imali čak petoricu dvocifrenih igrača, Andrić je ubacio 17, Veličković i Hečer po 12, Birčević i Marinković po 10 poena. Kod Dinamika odličnu igru je prikazao Bruks sa 31. poenom.

Veoma uzbudljiva završnica viđena je na Dorćolu u sali Dinamika.

Ekipe su u poslednjih 30 sekundi meča bile izjednačene 73:73, Dinamik je imao napad za pobedu, ali je Bruks promašio i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta vodila se velika borba, Dinamik je najpre poveo sa tri poena razlike 76:73, ali je Partizan uzvratio sa 6-0 za 76:79.

Ključni momenat duela bio je posle dobre odbrane crno-belih kada je Marinković ubacio dvojku za 78:83 na minut pre kraja.

Ipak, Dinamik se nije predao, Bruks je ubacio trojku za 81:83. Ali, to je bilo sve. Crno-beli su uspeli da se odbrane i da preko slobodnih bacanja Ratkovice i Veličkovića obezbedi pobedu.

PARTIZAN ISPUSTIO VELIKU PREDNOST

Inače, vodili su crno-beli sa 12 poena razlike na poluvremenu 50:38 i imali su siguran put ka pobedi. Međutim, treća četvrtina je bila neverovatna za tim Mute Nikolića, koji je anulirao prednost, a na startu četvrte i poveo 66:60 u 33. minutu.

Od tada pa do kraja vodila se izjednačena borba za svaki poen. U poslednja tri minuta Partizan je ušao sa pola koša razlike 68:67.

Printskrin: Youtube Printskrin: Youtube

Imao je Partizan i 71:69, ali je Dinamik preokrenuo na 72:71 na ulasku u poslednji minut. Usledila je rezultatska klackalica i smenjivanje u vođstvu  sve do produžetka..

KLS Superliga, 10. kolo

Crvena zvezda – FMP 77:69

Vršac – Mega Leks 71:67

Dinamik – Partizan 83:87

Borac – Spartak 84:76

TABELA: Crvena zvezda 9-1, Partizan 9-1, FMP 6-4, Mega Leks 6-4, Dinamik 4-6, Borac 4-6, Vršac 1-9, Spartak 1-9