≫

Totalna dominacija Partizana protiv Zvezde: Posle Superlige, crno-beli uzeli i Kup (VIDEO) (FOTO)

Strelac pobedonosnog gola Nikola Milenković, Stevanović bravurozno "skinuo" slobodan udarac Milijaša u 95. minutu!

Pobedom Partizana u finalu Kupa spuštena je zavesa na sezonu fudbala u Srbiji 2016/2017.

Crno-beli su pred dvadesetak hiljada navijača na svom stadionu treći put ove sezone pobedili najvećeg rivala Zvezdu, ovoga puta 1:0, i posle titule, u vitrine uneli i drugi domaći pehar.

Strelac jedinog gola bio je Nikola Milenković u 42. minutu i tako, na bajkovit način, krunisao Partizanovu sezonu, ali i svoj kratak boravak u crno-belom taboru s obzirom na to da će od naredne sezone igrati za Fiorentinu.

>>>Stevanović skinuo projektil Milijaša u 95. minutu za duplu krunu, pa poljubio grb Partizana! (VIDEO)

Šampion Srbije mogao je i ubedljivije da pobedi, i pravo je čudo kako nije, ako se saberu sve šanse, Leonarda pre svih, ali ostalih iz ofanzive Partizana koji su lako probijali poroznu odbranu "večitog rivala".

Utisak koji dominira posle meča je da su crno-beli poptuno zasluženo pobedili i novim trijumfom protiv Zvezde, te osvojenim 14. kupom Srbije potvrdili totalnu dominaciju u domaćim okvirima.

Junak Partizanovog slavlja je i golman Nemanja Stevanović zbog bravurozne intervencije u 95. minutu kada je fenomenalnom intervencijom zaustavio udarac Nenada Milijaša iz slobodnog udarca. Dvadesetak sekundi posle tog momenta Mažić je označio kraj i novo veliko slavlje Grobara moglo je da počne.

Sem te šanse Milijaša, Zvezda i nije imala previše prilika da ugrozi Stevanovića iako je bilo perioda kada je diktirala tempo igre, a Partizan tražio šansu iz kontri.

Crveno-beli nisu bili konkretni, za razliku od "večitog rivala" i Leonarda koji je propustio sijaset šansi pred golom Kahrimana čija se mreža zatresla u 42. minutu. Janković je prethodno centrirao iz kornera, a Milenković, viši, skočniji i spretniji od čuvara, "cimnuo" glavom ka mreži. Kahriman nemoćan. Zvezdina odbrana u čudu. Partizan je poveo 1:0.

I u nastavku meča, Zvezda je bolje igrala, sa više kombinatorike, ali ponovo nije bilo završnog pasa niti materijalitacije svega dobro urađenog u vezi, a i na golu Partizana sjajan je bio Stevanović. Na drugoj strani, Leonardo je imao dve sjajne prilike da "ubije" utakmicu i liši je svake neizvesnosti, no ovo nije bio njegov dan, kan i ni Đurđeviću koji se obrukao u kontri "3 na 2" kada je bio i sebičan i posle toga neprecizan.

Konačno, u smiraj utakmice, očekivano, Zvezda je napala iz sve snage, a poslednju šansu za 1:1 imao je Milijaš posle prekršaja Vujaklije na samoj ivici kaznenog prostora. Najiskusniji igrač Zvezde, koji je ušao koji minut ranije, odlično je šutirao preko "zida", mnogi su već videli loptu u mreži i produžetke, ali je Stevanović reagovao kao mačka i izbacio loptu u korner.

Slavlje crno-belih moglo je da počne, šesta "dupla kruna" za klub iz Humske...

Partizan - Crvena zvezda 1:0

(Milenković 42)

PARTIZAN: Nemanja Stevanović – Vulićević, Milenković, Ostojić, El Monir – Jevtović, Kosović – Janković (od 88. Ilić)), Leonardo (od 84. Radin), Mihajlović (od 65. Đuričković) – Đurđević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Petković, Luković, Le Talek, Anđelković - Donald, Plavšić (od 69. Vujaklija)) - Ristić (od 86. Milijaš), Srnić (od 60. Milić), Kanga - Boaći.

Na stadionu Partizana je i bivši golman oba "večita rivala" i "prva rukavica" reprezentacije Srbije Vladimir Stojković. Naš novinar zabeležio je dolazak Stojkovića u Humsku.