Fudbal je igra u kojoj na kraju uvek pobede Nemci! Ovoga puta posle penal drame... (VIDEO)

Panceri će se za titulu boriti protiv boljeg iz duela Španija - Nemačka

• 3

Mlada fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u finale Evropskog prvenstva, nakon što su sa penala srušili Englesku.

Posle 120 minuta bilo je 2:2, da bi nemački golman Polersbek odbradio odlučujući penal Redmondu u petoj seriji (4:3).

Prethodno je Pikford u drugoj zaustavio udarac Gerharta, da bi pomenuti Polersbek u istoj seriji odbranio udarac Abrahama.

Nemci su u regularnom delu poveli Selkea u 35. minutu, ali je Grej u 41. izjednačio na 1:1. Preokret je viđen zahvaljujući Abrahamu u 50. minutu, međutim na 2:2 je izjednačio Plate.

Panceri su do kraja mogli do sve tri boda, a jedan gol im je i poništen zbog sumnjivog ofsajda.

I tako, ponovo su se obistinile reči legendarnog engleskog fudbalera Gerija Linakera da je ''fudbal igra u kojoj 22 odrasla muškarca trče za loptom i na kraju uvek pobede Nemci.''

U finalu će čekati boljeg iz duela Španija - Italija.