SERIJA A: Stevanović strelac u razbijanju Atalante (VIDEO)

Ubedljive pobede zabeležili Torino, Palermo i Bolonja, Napoli i Lacio sigurni protiv Sampdorije, odnosno Sijene

• 0

Fudblaleri Torina ubedljivo su savladali Atalantu u Bergamu rezultatom 5:1, a u strelce se upisao i potencijalni reprezentativac Srbije Alen Stevanović.

Atalanta je povela golom Denisa u 28. minutu, ali je to bilo sve od domaćina. Deset minuta kasnije je iz penala izjednačio Bijanki. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a od 62. minuta počinje kanonada kluba iz Torina. Gaci je povisio na 2:1, a samo četiri minuta kasnije je Stevanović rešio pobednika. Debakl Atalante, za koju nije nastupio Ivan Radovanović, su potvrdili Dambrosio u 73, i ponovo Bijanki ti minuta kasnije.

Dosta golova je viđeno i u Bolonji, gde je domaćin ispratio Kataniju sa četiri gola u mreži. Za kose se sigurno čupaju u Milanu, jer je njegov nekadašnji igrač i sada bio strelac, i to dvostruki, Alberto Đilardino, u 40. i 61. minutu. Prvi gol je postigao Guarente posle 19 minuta, a konačan rezultat je postavio Kone u 90. minutu.

I u Palermu je viđeno dosta golova, gde je domaćin, sa igračem manje od 62. minuta, savladao Kijevo 4:1. Mikoli je postigao het-trik, a nakon isključenja Brijence posle drugog žutog kartona, Palermo nije stao, nego nastavio sa konstantnim napadima, što je na kraju krunisano ubedljivom pobedom.

Lacio nije imao problema sa Sijenom kao Inter prošle nedelje - 2:1. U prvom poluvremenu je praktično i sve rešeno, golom Edersona u 18. minutu, a onda Ledezme u 38. "Svetlo-plavi" su držali kontinuitet i u nastavku, ali je Sijena ipak uspela da ublaži poraz u 90. minutu, golom Pacija.

Najmanje golova viđeno je u Đenovi. Favorizovani Napoli je savladao minimlanim rezultatom Sampdoriju, golom Kavanija u 67. minutu iz penala, koji je skrivio Gastadelo i dobio drugi žuti karton.

Udineze ove sezone, za razliku od dve prethodne, neće moći da se nada plasmanu u evrokupove, ako se po jutru dan poznaje.

Samo jedna pobeda u šest kola, remi bez golova protiv ne tako jake Đenove ne deluju kao dobar znak za tim iz Udina u ovom prvenstvu. Možda im nedostaje neko od šestorice igrača koje su pozajmili Granadi, tek čini se da se ekipa vraća u osrednjost Serije A, što je do sada najčešće i bio slučaj.

Od potencijalno trojice srpskih internacionalaca, u današnjem meču nastupio je samo Željko Brkić, golman domaćina. Dušan Basta, za koga se pominje da će promeniti klub, nije bio u zamislima trenera, dok je kapiten Đenove Boško Janković lakše povređen.

U poslednjem meču šestog kola, Inter je slavio nad Fiorentinom 2:1.