PRIMERA: Barsa i Real lako do trijumfa, Valensija do pobede sa penala u 90. minutu (VIDEO)

Barselona savladala Saragosu 3:1, uz dva gola Mesija, Real nemilosrdan prema Bilbau - 5:1, Valensija pobedila Espanjol 2:1 u meču sa dva crvena i 11 žutih kartona

• 0

Barselona je zabeležila rutinsku pobedu nad Saragosoom 3:1, fudbaleri Valensije došli su do tri boda protiv Espanjola golom Soldada iz penala u 90. minutu, dok su Osasuna i Malaga odigrali bez golova u mečevima 12. kola španske Primere.

Lionel Mesi postigao je dva gola, u 16. i 60 minutu, načeo je i dotukao rivala, koji je uspeo da izjednači u 24. preko Montanjesa. Samo četiri minuta posle izjednačenja Song je Kataloncima ponovo doneo prednost, ovog puta 2:1.

U drugom poluvremenu pao je tempo, a pored Mesijevog gola, vredan pomena je ulazak u igru nekadašnjeg igrača Partizana Stefana Babovića umesto Karlosa Arande u 81. minutu.

Real je protiv Bilbaoa razgalio navijače pravom goleadom - 5:1. Gosti su kapitulrali prvi put već u 12. minutu, Aurteneče je u pokušaju da spreči Benzemu savladao svog golmana. U nastavku Ramos, Benzema, Ozil i Kedira nisu imali milosti, dok je jedini gol za goste postigao Gomez.

Valensija je do pobede nad Espanjolom došla iz sumnjivog penala u 90. minutu, a siguran realizator bio je Roberto Soldado. Odluka arbitra da pokaže na belu tačku izazvala je veliko negodovanje igrača gostujuće ekipe, pa su crvene kartone dobili fudbaleri Espanjola Hektor Moreno i Serhio Garsija. Arbitar Karlos dela Sera pokazao je pored dva crvena, još 11 žutih kartona.