JSL: ''Ludnica'' u borbi za opstanak

Hajduk tek u 87. minutu slomio ''oklop'' Smedereva. Radnički u Kragujevcu igrao ''samo'' 0:0 protiv BSK, dok je Novi Pazar pobedom 2:1 pokvario slavlje Popaja Jovanovića povodom 100. meča u dresu Jagodine

• 0

Kula slavi Milana Ćuluma! Pogotkom 28-godišnjeg veziste u 87. minutu, fudbaleri Hajduka uspeli su da savladaju "prežaljeno" Smederevo rezultatom 1:0 i pobegnu iz opasne zone.

Iako se očekivala sigurna pobeda Kuljana s obzirom na njihovu formu, "ponos ravnice" morao je dobro da se pomuči kako bi odneo sva tri boda sa gostovanja u Smederevu. Ovo je "oklopnicima", koji su već jednom nogom u drugoj ligi, bio peti uzastopni poraz u prvenstvu.

Može se reći da Smederevo nije imalo ni sreće u poslednja dva susreta s obzirom na to da su i u prošlom kolu protiv Crvene zvezde primili pogodak u poslednjim trenutcima meča.

Hajduk je uspeo da iskoristi kiks Radničkog iz Kragujevca, koji je odigrao samo 0:0 sa BSK-om kod kuće, i da pretekne rivala u borbi za opstanak.

Važne bodove ostvario je i Novi Pazar, koji je kraj Jošanice savladao Jagodinu rezultatom 2:1. Pazarci su već u prvom poluvremenu, golovima Kecapa u 21. i Vujovića u 39. minutu, stekli veliku prednost, koju su Jagodinci uspeli da smanje u 79. minutu 14. golom najboljeg strelca lige Miloša Stojanovića.

Zanimljivo, ovo je bio 100. meč Stojanovića u dresu Jagodine.

Gradski derbi između Rada i OFK Beograda zasluženo je pripao "građevinarima", koji su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Srelac gola odluke bio je nekadašnji omladinac Crvene zvezde Uroš Đurđević u 14. minutu. Bio je ovo šesti pogodak mladog Đurđevića ove sezone, četvrti u nastavku prvenstva.

Posao Radu olakšao je i crveni karton Aleksandra Čavrića u 84. minutu. Već tada bilo je jasno da će bodovi pripasti domaćem timu, koji su ipak, na samom kraju, takođe ostali bez isključenog Stanojevića.