Milijaš sa penala i Bajković spasili Zvezdu, derbi odlučuje o tituli! (VIDEO)

Neubedljivi crveno-beli teškom mukom izašli na kraj sa OFK Beogradom i pobedom 1:0 ponovo se primakli na dva boda Partizamu

• 7

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su  OFK Beograd u 27. kolu Jelen Super lige, 1:0 golom Nenada Miliša iz penala u 67. minutu. Da Golubović bez velikog razloga nije srušio Kasalicu i u kaznenom preostoru, nije baš verovatno da bi crveno-beli našli put do pobede protiv rivala koji ih je jesenas porazio u prvensvu i eliminisao iz Kupa Srbije.

Srećna okolnost za crveno-bele je što u ovom meču nije nastupio Petar Grbić, zbog povrede primicača, igrač koji u dve prethodne utakmice dao tri gola Zvezdi. Da su "romantičari" bili kompletni prvenstvo bi možda već bilo praktično rešeno, ovako, Zvezda se opet primakla na dva boda Partizanu i verovatno će večiti derbi narednog vikeda odlučiti o tituli.

Ponajbolji pojedinac meča bio je golman crveno-belih Boban Bajković koji je sa nekoliko sjajnih intervencija održao ekipu u poteri za komšijama iz Humske, a najvažnija odbrana svakako je bila u trećem minutu nadoknade, kada je OFK Beograd imao poslednju priliku za izjednačenje.

Trener Rikardo Sa Pintu ostvario je osmu uzastopnu pobedu, izjednačivši klupski rekord Ljupka Petrovića.

TOK MEČA:

1. minut - Zvezda je odnmah zapretila, Kasalica je ušao u kazneni prostor i šutirao sa leve strane, Lukač brani, lopta odlazi u korner.

4. minut - OFK brzo uzvraća, dobra prilika za "romantičare", Bajković brani šut Škrbića.

6. minut -  Nova prilika za goste, prodor Čavrića po levoj strani ubačenalopta prewd gol, Škrbić neprecizan.

17. minut - Spajić riskantno vraća golmanu pod pritiskom dvojice protivničkih fudbalera, Bajković hvata. prethodno je trener gostiju Zoran Milinković morao da zameni kapitena Marka Petkoviće, umesto njega ušao je Vladan Adžić, a traku je preuzeo golman Lukač.

22. minut - Nova prilika za OFK Beograd, Čavrić opet prodire sa leve strane, Bajković odlično postavljen, brani. Čavrić je ponovo došao do lopte, ali odbrana Zvezde otklonila je opasnost.

28. minut - Novi prodor Čavrića, a onda "bomba"  Golubovića, Bajković odbija u korner.

30.minut - Navijači Zvezde krenuli sa pirotehnikom, stadion u izmaglici.

32.minut - Dauda se izborio po levoj strani, centaršut za Milunovića koji šutira o zemlju, Lukač "žabicu" izbija preko gola

40. minut - Čavrić ponovo preti sa leve strane, šut iz daljine, Bajković, daleko najbolji igrač Zvezde u prvom poluvremenu, siguran.

42. minut - Kasalica se obrukao, posle odličnog centaršuta sa desene strane, umesto da pošalje loptu ka golu, glavom je uputio unazad.

49. minut - Milijaš centrira iz kornera, Vasilijević izbija loptu, zatim pokušaj Mikića glavom.

54. minut - Stopostotna šansa za Daudu koji je izbio samispred Lukača, golman "romantiačra" majstorski interveniše.

57. minut - Novi pokušaj iz daljine OFK-a, Tufegdžić sa nekih 20 metara, Bajković s mukom brani.

60. minut - Kontranapad "romantičara", završen slabim udarcem iz daljine, nema prave opasnosti za gol Zvezde.

63. minut - Gužva pred golom Lukača posle kornera koji je izveo Milijaš, crveno-beli se nisu snašli.

66. minut - Penal za Zvezdu. Golubović pada preko Kasalice u kaznenom prostoru, obara ga, sudija Vasić pokazuje na belu tačku.

67. minut  GOOOL 1:0 - Milijaš je siguran realizator, šalje loptu u svoju levu stranu, dok je Lukač je istrčao na pogrešnu.

72. minut - "Romantičari" su možda mogli do izjednačenja da nisu prekombinovali, na kraju "topovski" udarac Zdjelara, ali neprecizan.

74. minut - I Pavlovski se oprobao sa distance, preko gola crveno-belih.

77-85. minut - Tempo je prilično zamro, domaćini zadovoljni vođstvom, gostine uspevaju da ozbiljno zaprete.

88.minut - Milijaš je pokušao direktno iz kornera da iznenadi golmana Lukača, lopta odlazi za malo pored gola.

90+ 3. minut - Bajković spasava zvezdu, posle centaršuta iz slobodnog udarca Igor Ivanović našao se u sjajnoj prilici, ali golman Zvezde odlično je intervenisao.

CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD 1:0