PRIMERA: Katastrofa Raja, pobeda Barse nad Atletikom! (VIDEO)

Valensija kao gost slavila protov Valjekana 4:0 i izbila na četvrto mesto, Katalonci autogolom Gabija do tri boda u Madridu

• 0

U nedeljnim mečevima Primere Valensija je kao gost nanela pravu katastrofu Rajo Valjekanu, 4:0, Betis je pobedom 1:0 gurnuo Seltu ka drugoj lihgi, Barselona je u derbiju slavila u Madridu protiv atletika 2:1, dok su Malaga i Sevilja odigrali bez golova.

Valensija se raspucala na protv Raja i prestigla makar na dan Sosijedad i izbila na četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Domaćine je načeo Soldado iz penala u 27. minutu, sedam minuta kasnije duplirao je prednost. Domaćine su u nastavku dokusurili Guarardo i Valdez.

Kastro je u 67. minutu postigao jedini gol na utakmici između Betisa i Selte. Tim iz Sevilje u igri je za Ligu Evrope, dok Selta odavno ozbiljno razmišlja o Segundi i skoro da im je preostala samo teorija.

Barselona je srećno stigla do trijumfa u Madridu protiv Atletika, autogolom Gabija u 80. minutu. Prethodno je Falkao doveo "jorgandžije" u vođstvo u 51. mintu, izjednačio je Sančez u 72. Barselona je meč završila sa igračem manje pošto je Mesi morao da napusti teren zbog povrede pred kraj, kada su Katalonci već napravili tri izmene.

Barsa je ovompobedom stigla do 91 boda i mogla bi ako dobije sve do kraja da titulu osvoji sa tačno 100, poput Reala prošle godine.