Novak plesao pred duel sa Nadalom! (VIDEO)

Prvom reketu sveta bio je potrebno samo 52 minuta da završi posao protiv Francuza 6:1, 6:2. Protivnik u polufinalu biće Španac Rafael Nadal

• 3

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rodžers kupa u Montrealu, pošto je pobedio Francuza Rišara Gaskea 6:1, 6:2, posle samo 52 minuta.

Srbin je ulogu favorita krenuo da opravdava od početka, meč je otvorio sa 3:o i do kraja prvog seta prepustio Gaskeu samo četvrti gem.

U drugom setu Novak je bio tek nešto milosrdniji, dozvolio je Francuzu da osvoji dva gema.

Po završetku meča, Đoković je održao tradiciju, priredivši novi ples na terenu, zajedno sa skupljačima loptica.

Novak će u polufinalu igrati protiv Španca Rafaela Nadala koji je bez mnogo muke savladao Australijanca Marinka Matoševića rezultatom 6:2, 6:4.