Zvezda bolja od Jagodine, umalo prekid zbog "delija"! (VIDEO)

Crveno-beli osvojili prva tri boda u novoj sezoni pobedom od 2:1 protiv "ćurana". Dvostruki strelac Miloš Ninković. Sudija Mažić prekinuo meč na kratko zbog transparenta na severu: "Sudijska organizacija - kriminalna formacija"

• 9

Crvena zvezda je osvojila prve bodove u novoj sezoni. Na "Marakani" je savladana Jagodina rezultatom 2:1, u utakmici odigranoj u čudnom ambijentu. Miloš Ninković je imao svoj šou i sa dva gola, u 30. minutu i sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, pokazao zašto je doveden kao najjače letošnje pojačanje "crveno-belih". Jedini gol za goste postigao je Goran Gogić u 82. minutu.

Meč je počeo posle pet minuta zakašnjenja kao protest protiv predsednika FSS Tomisava Karadžića, kako je i najavljeno iz Zvezde. Navijači su to pozdravili pesmama upućenim protiv prvog čoveka srpskog fudbala.

Porazan, po taj isti fudbal, bio je i prekid u prvom poluvremenu, jer je sudija Milorad Mažić upozoravao navijače na severnoj tribini da sklone transparent na kom je pisalo "Sudijska organizacija - kriminalna formacija".

Zvezda je najopasnija bila po boku, na kom se odlično probijao Vešović i centaršutevima upošljavao saigrače u šesnaestercu. Od starta su se "crveno-beli" postavili kao ofanzivnija ekipa, a šanse su se ređale najviše preko Onjila, koji je dobro funkcionisao sa kolegom u špicu, Abiolom Daudom. Promena taktike na 4-4-2 dala je rezultate.

Prva ozbiljna šansa je bila u 14. minutu - Ninković je silovito šutirao sa vrha kaznenog, ali mu je loptu sa linije skinuo Tomić. Igralo se uglavnom na polovini Jagodine, a prvi udarac "ćuranima"  stigao je u 30. minutu, kada je Vešović centrirao ka Onjilu ispred gola, ali se lopta odbila od Dukića koji ga čuvao - na pravom mestu bio je Ninković, koji postiže efektan gol.

Usledila je jako ružna scena - sudija Mažić prekinuo je igru u 39. minutu zbog transparenta sa porukom "Sudijska organizacija – kriminalna formacija", koji su navijači razvili na severnoj tribini "Marakane". Nekoliko minuta je trebalo da se navijači odluče da sklone sporan transparent, pa je utakmica srećom nastavljena.

Onjilo je mogao ranije da povisi, bio je pred samim Rajkovićem, ali je zlatni omladinski reprezntativac intervenisao na sjajan način, i jedan je od retkih koji se isticao među gostima.

Posle par minuta, Zvezda uspeva da zatrese drugi put mrežu, i to ponovo preko Ninkovića. Sjajno se oslobodio čuvara, napravio sebi prostor i preciznim šutem ka daljem uglu donosi opštu radost na "Marakani".

"U fer i sportskoj borbi izgubiti nije greh, al' ono što moramo je da se borimo i kada nas prati peh" - bila je nova poruka sa Severa na otvaranju drugog poluvremena. Jagodina se isprva branila, a onda je uspela da dođe do prve ozbiljne prilike, jer je Đurić dva puta bio pred Bajkovićem, koji je sjajno reagovao među stativama.

Stojanović je umesto debitanta Onjila ubacio Dragana Mrđu, i Vukana Savićevića umesto Daude.

U 83. minutu je Gogić trgao igrače Zvezde koji su u glavama već imali tri boda, ali do velikog preokreta nije došlo.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Krneta, Lazić, Mladenović (od 88. Mijailović), Kovačević, Milijaš, Ninković, Pečnik, Onjilo (od 71. Mrđa), Dauda (od 80. Savićević).

JAGODINA: Rajković, Dukić, Živanović, Tomić, El Monir, Damjanović, Ranđelović, Cvetković (od 85. Lepović), Arsenijević, Đurić (od 73. Šušnjar), Stojanović (od 46. Gogić).

Sudija: Milorad Mažić

Stadion: Marakana

Gledalaca: 11.800

OVDE pogledajte rezultate sa ostalih utakmica i tabelu.