PREMIJER: "Građani" gazde Mančestera , 4:1 protiv Junajteda! (VIDEO)

Dva pogotka Aguera i po gol Jaja Turea i Nasrija, uz Runijev počasni u trijumfu Mančester sitija. Arsenal slavio četvrti put zaredom, 3:1 protiv Stouka i preuzeo vrh tabele

• 0

Trenutno najveći gradski derbi u svetskom fudbalu, ne po slavi, rivalitetu i rezultatima, već po platežnoj moći učesnika, "bitka za Mančester",  pripao je na trijumfalan način Sitiju - 4:1, u petom kolu Premijer lige.

Domaćini su poveli u 16 minutu golom Aguera, na asistenciju Kolaraova kojeg je petom proigrao Nasri. "Građani" su nastavili ofanzivno, stvorili još nekoliko prilika, a u 25. minutu navijači su tražili penal posle kontakta Kolarova i Smolinga u kaznenom prostoru Junajteda.

Pred pauzu Jaja Ture duplirao je vođstvo Sitija i to kolenom, posle kornera i proigravanja glavom, da bi u nastavku usledio pravi debakl čete Dejvida Mojesa, u 47. minutu Aguero svoj postiže drugi gol za 3:0, a u 52. odlični partiju pogotkom kruniše i Samir Nasri.

Katastrofu Junajteda ublažio je Runi u 87. minutu.

Arsenal je nastavio sa odličnim igrama i zabeležio četvrtu pobedu zaredom, 3:1 protiv Stouka, što ih je odvelo na čelo tabele. Režiser trijumfa bio je Mesut Ozil, nedavna akvizicija iz Reala, svi golovi "tobdžija" postignuti su posle prekida koje je izveo nemački reprezentativac.

Arsenal je poveo preko Remzija u 5. minutu, izjednačio je Kameron u 26, ali egal nije potrajao. Deset minuta kasnije Mertesaker posle kornera glavom poslao loptu u mrežu, a golman gostiju možda je i fauliran tom prilikom.

Sve dileme rešio je Sanja u 72. minutu, takođe glavom, posle centaršuta Ozila.

Totenhem je odmah iza Arsenala na tabeli, samo zbog gol-razlike, posle slavlja u nadoknadi u Kardifu 1:0. Paulinjo je bio strelac, spektakularnim potezom petom, u trećoj pobedi "pevaca" minimalcem ove sezone.

I Svonsi je u naletu, a nova žrtva je Kristal Palas. Velšani su odmah stavili do znanja domaćinima ko je glavni, golom Mičua u drugom minutu. Igrači Kristal Palasa izgleda imaju problema sa koncentracijom u prvih nekoliko minuta  kada izađu na teren, u 48. Dajer im je zatresao mrežu za konačnih 0:2.