SMENA NA VRHU: Siti sa Nastasićem prvi na 24 sata, Junajted se vraća! (VIDEO)

Mančester Siti sa oporavljenim Matijom Nastasićem pobedio Kristal Palas i izbio na vrh tabele, makar na 24 sata, dok trijumf Mančester Junajteda u Noriču pokazuje da se "crveni đavoli" polako vraćaju u šampionsku trku. Halova šestica protiv Fulama, Vest Hem i VBA odigrali meč za pamćenje

• 0

Ovogodišnja Premijer Liga ima potencijal da bude najzanimljivija ikada. U subotnjim mečevima 18. kola Mančester Siti je pobedio Kristal Palas sa 1:0, dok je Junajted istim rezultatom savladao Norič na gostovanju. Hal je razbio ekipu Fulama sa 6:0, a na "Apton Parku" Vest Hem i VBA su posle dva preokreta odigrali 3:3. Aston Vila i Svonsi su remizirali 1:1.

Zna se da timovi Tima Pulisa igraju tvrdo, ali se ipak očekivao lakši trijumf "građana" protiv Kristal Palas. Sitiju je trijumf doneo bosanski reprezentativac Edin Džeko na asistenciju Hesusa Navasa u 66. minutu.

Ovo je bila 60. utakmica Sitija na "Etihadu" na kojoj su postigli makar jedan gol, a ove sezone imaju 100% učinak na svom terenu. Izabranici Manuela Pelegrinija su ovim trijumfom izbili na čelo tabele, makar dok se u nedelju ne završi utakmica Njukasla i Arsenala. U timu se posle dugo vremena našao i oporavljeni Matija Nastasić. Srspski reprezentativac je odigrao svih 90. minuta.

Mančester Junajted ne briljira, ali uspeva da pobeđuje. "Crveni đavoli" su minimalnim rezultatom savladali Norič na gostovanju, a jedini gol postigao je Deni Velbek u 57. minutu. Norič je u prvom poluvremnu bio bolji protivnik, ali nisu uspeli da iskoriste svoje šanse, pa je kazna stigla u nastavku. Ovo je četvrti vezani trijumf ekipe sa "Old Traforda" koju je svih 90 minuta kapitenski predvodio Nemanja Vidić.