Gol Ljajića i sumnjiv penal pomogli Romi da se približi Juventusu (VIDEO)

Srpski internacionalac Adem Ljajić načeo Veronu da bi ''vučica'' preko Žervinja i Totija slavila sa ubedljivih 3:1

• 2

Šampionska trka u Italiji ponovo je postala zanimljiva! Pobedom u gostima protiv Verone rezultatom 3:1, fudbaleri Rome su prišli na samo šest bodova lideru Juventusu koji je noć prije zaustavljen upravo u Rimu od Lacija.

Junaci trijumfa ''vučice'' bili su srpski internacionalac Adem Ljajić i Žervinjo koji su doneloi prednost, a Frančesko Toti je u 83. minutu iz krajnje diskutabilnog jedanaesterca potvrdio treću uzastopnu pobedu svog tima.

Odolevao je domaći tim, za koji nije igrao Boško Janković, sve do kraja prvog poluvremena kada je Ljajić sa pet metara, na asistenciju Žervinja, plasirao loptu u gol za veliku radost izabranika Rudija Garsije. Međutim, samo što je počelo drugo poluvreme Islanđanin Halfredson je svojim prvim golom u sezoni poravnao rezultat na 1:1.

Činilo se tada da Roma neće uspeti da materijaluzuje kis Juventusa, ali da ne bude tako pobrinuo se Žervinjo u 60. minutu. Sve strepnje ''vučice'' utihnule su u 82. minutu kada je sudija dosudio krajnje diskutabilan penal za Romu, a ''princu Rima'' nije bilo teško da postigne svoj peti pogodak. A mogao je i šesti da je u nadoknadi vremena bio precizniji i umesto prečke pogodio gol nemoćnog Rafaela.