Bio je poslednji na trci i stadion mu se smejao, a onda se desilo čudo koje mu je promenilo život! (VIDEO)

Jedna od najvećih pobeda u istoriji atletike desila se na Olimpijskim igrama u Minhenu 1972

• 7

Nikada ne treba odustati u sportu, ali ni životu. Jer dok god se boriš imaš šanse da pobediš, ako odustaneš, već si izgubio.

Ovaj atletičar je to pokazao. Američki srednje prugaš Dejvid Votl osvojio je zlatnu medalju na 800 metara na Olimpijskim igrama u Minhenu, tako što je istrčao najbolju trku u svom životu.

To se desilo 1972. godine i ta trka ušla je u istoriju atletike. Votl je bio autsajder, jer nikada pre i posle toga nije osvojio nijednu medalju u profi karijeri ( Bio je šampion na koledžu). Tokom trke je bio poslednji sve vreme misleći samo da stigne do cilja bilo kako.

A onda, posle 500 metara nešto se u njemu prelomilo, kreno je da trči brže i da obilazi rivale. Na kraju je stigao prvi ispred favorita Jevgenija Arzanova iz SSSR za neverovatnih 0,03 sekunde.