≫

Poleteo je s motora, pao na glavu i oborio još dvojicu: Stravična scena na Moto GP trci u Španiji (VIDEO)

Čak tri vozača završila su trku u Herezu posle sudara u 8. krugu

• 2

Mark Markez je pobedio na Moto GP trci u Španiji na stazi u Herezu i učvrstio je svoje prvo mesto u generalnom plasmanu. Ipak, trka je ostala u senci teškog udesa u kome su učestvovala trojica vozača - Dani Pedrosa, Horhe Lorenco i Andrea Doviciozo.

U jednoj krivini osam krugova pre kraja došlo je do kontakta među njima, a pošto su motori bili blizu jedan drugom, svi su završili van staze i na kraju su i završili trku bez plasmana.

Sve to dešavalo se dok su bili za petama Marku Markezu, kome je zatim bilo olakšano da trijumfuje.

Utisak je da je najgore prošao Pedrosa, koji je bukvalno poleteo sa motora i posle nekoliko metara se prizemljio bolno udarcem o glavu. Njegov motor je ostao nasred staze, dok su Doviciozo i Lorenco završili u pesku van staze.

Na sreću, zaštitna oprema ih je sačuvala, pa su istog momenta ustali, a zatim i bezuspešno pokušali da podignu motore koji su završili van staze, ne bi li ih osposobili za nastavak trke, u čemu nisu uspeli.

Njihovu grešku iskoritili su Žoan Zarko, kojim je završio na 2. mestu, dok se na postolju našao i Andrea Janone na 3. poziciji.

Danilo Petrući je završio kao četvrti, dok je Valentino Rosi bio 5.

Zanimljivo je da je Rosi u 15. krugu trke kompletirao krug oko planete Zemlje od početka karijere, jer je prošao 40.075 kilometara.