≫

Peruanac otkrio kojim rečima ih je Falkao nagovarao da nameste meč kvalifikacija 5 minuta pre kraja! (VIDEO)

Kapiten Kolumbije je pred kraj meča u Limi postao pravi diplomata i počeo je da lobira od igrača do igrača Perua i da ih savetuje da na snazi ostane rezultat koji odgovara i jednima i drugima

• 3

Poslednje kolo južnoameričkih kvalifikacija donelo je pravu dramu u kojoj je ''visilo'' nekoliko ekipa do samog kraja mečeva. Peru i Kolumbija su takođe bili u takvoj situaciji i u direktnom duelu su odlučivali o plasmanu na Mundijal, ali su im rezultati ostalih mečeva išli na ruku, pa je i jednima i drugima odgovarao remi.

Zato je pred kraj meča u Limi, Falkao na trenutak promenio profesiju i umesto fudbalera postao diplomata. Išao je od igrača do igrača Perua i javljao im ostale rezultate, koji idu na ruku i Kolumbiji i Peruu. Doduše, Kolumbiju vodi direktno na Svetsko prvenstvo, a Peru u baraž protiv Novog Zelanda.

Kapiten Kolumbije je ponavljao svima da je bolje da ne rizikuju i da ne napadaju jedni druge, jer obe ekipe tim rezultatom idu na Svetsko. Ako bi ga neko odbio, Falkao je išao i lobirao do drugog igrača Perua.

Na kraju mu je taktika uspela, jer je legendarni napadač Gerero otišao na kupu da dobije potvrdu informacija o ostalim rezultatima, a samim tim i po blagoslov da se ne napada i ne rizikuje i tako je i bilo do kraja.

Printskrin: Youtube/wiliam wilmer

Umesto utakmice, do poslednjeg sudijskog zvižduka gledali smo cirkus u kojem nijedna ekipa nije želela da krene na gol.

Nakon utakmice veznjak Perua Renato Tapija otkrio je kako ga je Falkao nagovarao i koje mu je sve reči izgovorio pred kraj meča.

- Bili smo potpuno koncentrisani na utakmicu, a pet minuta pre kraja prišao mi je Falkao, nakon što sam video da je nešto neuspešno nagovarao moje ostale saigrače. Rekao mi je ''Brate, oboje prolazimo. Ajde da budemo srećni s ovim rezultatom koji je''. Ja sam definitivno bio srećan. Nakon toga smo utakmicu završili onako kako je trebalo - rekao je Tapija.

Na kraju su Peru i Kolumbija odigrali nerešeno (1:1), što je odgovaralo i jednima i drugima zbog poraza Paragvaja od Venecuele i Čilea od Brazila.