≫

Zvezda prezgazila Radnički u Nišu, het-trik sjajnog Pešića! (VIDEO) (FOTO)

Lider šampionata bez većih problema osvojio tri boda na Čairu uz izvanrednu partiju rođenog Nišlije, koji je bio surov prema klubu u kojem je počeo karijeru

Crvena zvezda je bez većih problema savladala Radnički iz Niša na Čairu sa 4:0. Iako ovo važi za jedno od nezgodnijih gostovanja u ligi, lider prvenstva je pregazio Nišavu kao plitak potok i u Beograd se vraća sa tri boda.

Tako situacija na tabeli nepromenjena nakon 16. kola i Zvezda ima četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, koji je nešto ranije savladao Mačvu teškom mukom u Šapcu posle penala.

Potpuno je izdominirao rođeni Nišlija, Aleksandar Pešić, koji je postigao tri gola, a bio je zaslužan i za prvi pogodak crveno-belih koji je delo Gelora Kange.

RADNIČKI - CRVENA ZVEZDA 0:4

(Kanga 25, Pešić 37, Pešić 42. pen, Pešić 74)

Radnički: Živković, Simunović, Raspopović, Mijailović, Subić, Arsić, Noma, Kovačević (Jovanović 71), Jovanović (Saša Stojanović 63), Sla. Stojanović, Mrkić (Ristić 79)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Rodić, Račić, Krstičić (L. Ilić 52), Kanga (Radonjić 85), Adžić (Milijaš 70), Milić, Pešić

Nije bilo mnogo dešavanja u prvih 25 minuta, a onda je Zvezda povela golom Gelora Kange. Aleksandar Pešić je pružio veliki napor da stigne jednu tešku loptu, koju je kasnije prosledio do Milića, koji je iz prve poslao loptu u kazneni prostor, a tamo je na pravom mestu bio Kanga, koji je poslao loptu u mrežu sa nekih desetak metara.

Nastavila je zvezda da naprada nakon pogotka, a Pešić je svoj prvi gol postigao nakon što je odlično primio loptu pred golom i rutinski u maniru odličnih špiceva duplirao prednost Zvezde.

I nije imao nameru tu da stane Pešić! Već u 42. minutu je dobio novu šansu da zatrese mrežu, nakon što je odlučio da šutira penal, koji je nad njim skrivo bivši igrač Partizana Aleksandar Subić.

Zvezdin špic je bio hladnokrvan i doneo je na isteku poluvremena ogromnu prednost za Zvezdu.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo dešavanja. Faktički je Zvezda odrađivala prednost, a Radnički je imao povremene pokušaje da dođe makar do utešnog gola.

To im nije u 68. minutu dozvolio Milan Borjan, koji je maestralno odbranio jednu dobru šansu pred golom Zvezde nakon udarca Saše Stojanovića.

U 74. minutu Pešić postiže svoj treći gol na utakmici. Poigravao se pred golom Živkovića nakon što je dobio jednu dobru loptu u prostor, ali je diskutabilno da li je u toj situaciji bio u ofsajd poziciji pre nego što je zatresao mrežu.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih dešavanja i arbitar je odsvirao kraj bez nadoknade.