Bundesliga ponovo postaje dosadna: Bajern odmiče, Levandovski rešeta, Kelnu nema pomoći

Tim iz Minhena lako izašao na kraj sa Augzburgom, Leverkuzen i Lajpic podelili bodove

• 3

Bajern je u nezaustavljivoj seriji. Minhenski velikan je upisao četvrtu uzastopnu pobedu u Bundesligi i osamio se na vrhu tabele.

Nema dileme, Jup Hajnkes je probudio Bavarce koji izgledaju moćno na terenu. Savladan je Augzburg na Alijanc Areni ubedljivom igrom i rezultatom 3:0.

Nije bilo puno nade za goste ni pre početka utakmice, da bi na samom terenu Bajern dominantno pokazao šampionski mentalitet.

Bavarcima je 20-ak minuta bilo potrebno da trijumfuju, golovima Vidala i Levandovskog.

Najpre se Čileanac u 31. minutu najbolje snašao u gužvi u protivničkom šesnaestercu i doneo prednost Bajernu. Na scenu je potom stupio fantastični Robert Levandovski i sedam minuta kasnije uvećao vođstvo svog tima.

Na asistenciju strelca prvog gola, Poljak je rutinski matirao nemoćnog čuvara mreže Augzburga. Početak drugog dela igre doneo je još jedan pogodak u režiji Levandovskog. Centaršut Kimiha sa desne strane pogodio je Levandovskog kome je ostala laka egzekucija čime je postavio konačan rezultat.

Keln nastavlja da posrće. "Jarčevi" prolaze kroz težak period u kome ne uspevaju da dođu do bodova.

Majnc je na svom stadionu bio bolji od Kelna i rezultatom 1:0 posle poraza i dva remija upisao nova tri boda.

U samom finišu prvog poluvremena, Brosinski je sa bele tačke postigao jedini gol na meču. Iako je Majnc poslednjih 20 minuta igrao sa igračem manje, uspeo je da se odbrani i sačuva prednost.

Majnc - Keln 1:0