Italijani se na dan žreba teše Serijom A: Roma razbucala Spal (VIDEO)

Rimljani se poigrali sa gostima i nastavili da krče put ka samom vrhu

• 0

Nije lako bilo Italijanima u petak, na dan kada je održan žreb za Mondijal u Rusiji - bez njihovog imena u "kuglicama" posle pola veka.

Reprezentativni fijasko se lakše "guta" uz Seriju A u okviru koje je u petak Roma savladala Spal 3:1, a ono pravo sledi kasnije kada će prvi izazivač Napoli ugostiti šampiona Juventus.

I taj meč će sa posebnom pažnjom biti ispraćen u taboru "Vučice" koju je nova pobeda dovela na četiri poena zaostatka za liderom Napolijem.

Za nju su se pobrinuli strelci Edin Džeko u 19. minutu, Strotman u 32, i Pelegrini u 53. na asistenciju srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova.

Lak posao Rimljana mogao je da se nasluti već u 9. minutu kada je defanzivac gostiju Felipe, kao poslednji igrač, srušio Džeka i dobio automatski crveni karton.

Sve posle toga delovalo je kao stvar rutine po tim Euzebija Di Frančeska.

Posle 3:0 izgledalo je da će Spal pretrpeti rezultatsku katasrofu, međutim usporili su igrači Rome u nastavku što su iskoristili gosti i preko Vivijana, koji je najpre promašio penal, pa se ispravio iz odbitka, došli do počasnog pogotka.

Roma se tako iskupila za remi u prethodnom kolu protiv Đenove uprkos vođstvu od 2:0.