≫

Roma za minut završila posao u Veroni: Kolarov slavio protiv Vukovića

Tim iz Rima slavio je prvi put ove godine

• 0

Roma je posle sedam utakmica bez pobede, kao gost, savladala Veronu sa 1:0 golom Undera u 1. minutu u okviru 23. kola Serije A.

>>>Bivši igrač Partizana živi san: Zaustavio Madriđane, pa dobio dres Realovog mađioničara (FOTO)

Roma je uspela da prekine crnu seriju koja traje još od 16. decembra, kada su pobedili Kaljari, i dođe do prve pobede u ovoj godini i to nad Veronom koja je ovim porazom umanjila svoje šanse za opstanak u najjačoj ligi Italije.

Prva utakmica današnjeg programa italijanske serija A, rešena je za samo  45 sekundi koliko je bilo potrebno gostima da zatrešu mrežu rivala.

Printscreen: Youtube/Fantasista

Na samom početku meča domaći su pogrešili u odbrani, izgubili su loptu koju je dvadesetogodišnji Turčin Under presekao, driblingom u levo izbacio dvojicu igrača, a zatim sa nekih 17 metara, snažnim udarcem smestio loptu u donji levi deo mreže.

Nastavili su gosti sa dobrim napadima ali je Edin Džeko promašio nekoliko izglednih prilika da svojoj ekipi obezbedi mirnu završnicu meča.

Utakmica je mogla da dobije sasvim drugačiji tok u drugom poluvremenu kada je vezista Vučice, Pelegrini dobio crveni karton u 51. minutu. Verona je imala skoro celo poluvreme da promeni rezultat u svoju korist, napadala ali je rezultat ostao nepromenjen.

Naši reprezentativci Aleksandar Kolarov i Jagoš Vuković odigrali su svih 90. minuta za Romu, odnosno za Veronu.

U sledećem kolu tim iz Rima ima šansu da protiv poslednjeplasiranog Beneventa veže i drugu pobedu posle niza loših rezultata i popravi formu pred početak Lige šampiona.