≫

Lazović i Šćepović odveli Videoton u 2. kolo, ali šta je sve "preživeo" Nikolićev tim u poslednjem minutu još dugo će se prepričavati... (VIDEO)

Sjajno veče za naše internacionalce, ali gosti i te kako imaju za čim da žale - promašili su "nepromašivo" u poslednjem minutu utakmice

• 1

Luksmburški Dudelanž bio je "tvrd orah" za mađarskog šampiona Videoton (novi naziv MOL Vidi) koji sa klupe vodi Marko Nikolić, a na terenu srpski napadači Danko Lazović i Marko Šćepović.

Upravo su bivši ofanzivci Partizana spasili neprijatnosti i sebe, i eks trenera crno-belih.

Obojica su bili strelci protiv gostiju u pobedi Videotona od 2:1, za prolaz u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

S obzirom na to da je prvi meč završen rezultatom 1:1, da je isti rezultat bio "na snazi" do 58. minuta meča u Mađarskoj, jasno je koliko se pomučio domaći sastav da bi prošao dalje.

Sem toga što je bio strelac u 18. minutu, za 1:0, Lazović je imao ključnu ulogu i kod drugog gola Videotona, kada je ubacio loptu pred gol gostiju, tamo je sačekao napadač Nego, pogodio stativu i prečku, a Šćepović bio na pravom mestu da potvrdi pogodak i donese slavlje Mađarima.

Pogledajte opisani trenutak.

Ipak, svako uzbuđenje koje se dešavalo na meču je ništa naspram onoga koje je usledilo u poslednjem minutu utakmice pred golom Mađara. Neverovatno je koliko sreće su imali igrači Videotona u jednom od poslednjih napada Dudelanža.

Naime, prvo je udarac iz daljine golman Videotona odbranio, skrenuo u stativu, u korner...

U nastavku akcije sledi trenutak najveće traume za Nikolića, igrač gostiju je ostao potpuno sam na petercu posle ubačene lopte iz ugla, trebalo je samo da pošalje loptu u mrežu, međutim on je tako traljavo izveo šut, da je bukvalno samo ćušnuo loptu do golmana Videotona?!

Obe ove situacije pogledajte u nastavku.

U narednom kolu, Videoton čeka izuzetno težak zadatak protiv bugarskog Ludogoreca, koji je u dvomeču sa Krusejdersima slaviio ukupnim rezultatom 9:0.