≫

Despotović eliminisao Sutjesku, ispali i Bosanci i Slovenci! Rozenborg Bentnerovim penalom u 94. prošao dalje!

Šampioni u regionu završili svoje učešće u kvalifikacijam za Ligu šampiona već u drugom kolu

• 0

Završeni su svi mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa crnogorskog šampiona Sutjeske iz Nikšića, nakon minimalnog poraza u prvom meču u Astani, izgubila je od kazahstanskog šampiona i pred svojom publikom rezultatom 2:0.

Junak meča je bio sprski napadač Đorđe Despotović sa golom i asistencijom.

Iz daljeg toka takmičenja eliminisana je i ekipa ljubljanske Olimpije, koju sa klupe predvodi bivši trener Vojvodine, Ilija Stolica.

Zmajevi ni u revanšu u Azerbejdžanu, protiv Karabaga, nisu uspeli da postignu gol, meč je završen bez pogodaka, ali dalje ide domaći sastav koji je pre nedelju dana slavio 1:0.

Takmičenje je završio i šampion Bosne i Hercegovine, ekipa Zrinjskog iz Mostara, koja je kod kuće odigrala nerešeno 1:1 sa slovačkim prvakom Spartakom iz Trnave, što je bilo nedovoljno za prolaz zbog 1:0 iz prvog meča u korist Slovaka.

Ekipa moldavskog Šerifa je pregazila gruzijski Torpedo sa 3:0, dok je Rozenborg strepeo do samog kraja protiv islandskog Valura, ali je danski internacionalac Niklas Bendtner penalom u 94. minutu meča doneo norveškom šampionu plasman u naredno kolo.

Meč u Trondhajmu završen je rezultatom 3:1, a dva gola - oba iz penala dao je Bendtner, i tako odveo svoj tim u narednu fazu takmičenja, posle neprijatnih 0:1 sa Islanda.