Spartakovo čudo protiv Sparte na Karađorđu, Radnički poražen u Izraelu (VIDEO)

Subotičani sa 2:0 savladali Spartu, Nišlije izgubile identičnim rezultatom

• 15

Spartak iz Subotice je napravio pravo malo čudo u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Subotičani su u prvom meču, na ''svom'' terenu na karađorđu, savladali favorizovanu Spartu iz Praga rezultatom 2:0 (1:0).

Strelci za srpskog predstavnika bili su ćalasan u 8. i Đuričin u 57. minutu.

Mogao je Spartak i ubedljivije da slavi da su bili mirniji pred golom Sparte, ali ne smemo zaboraviti da su i gosti promašivali.

Gosti za koje su igrali trojica bivših igrača Crvene zvezde Srđan Plavšić, Gelor Kanga i Mihailo Ristić. Plavšić je igrao prvo poluvreme, Kanga svih 90, a Ristić poslednjih 10.

Fudbaleri Radničkog iz Niša nisu uspeli da ostvare povoljan rezultat u Izraelu, pošto su u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope poraženi od Makabija rezultatom 2:0 (2:0).

Tim iz Tel Aviva je zasluženo slavio, jer su izabranici Vladimira Ivića bili bolji rival tokom svih 90 minuta.

Osim dve ili tri poluprilike, Nišlije ništa više nisu pokazale. Doduše, držali su se nekako u prvom poluvremenu.

U drugom je koncentracija pala i Kjartanson je to kaznio. Najpre u 51, a zatim i u 69. iz penala. U oba navrata ''slaba karika'' je bio štoper Mijailović.

Podsetimo, Crnomarković i Haskić nisu mogli da pomognu Radničkom, kao i Aksentijević i Babić.

Radnički je u poslednjih 10 minuta imao igrača više, kada je Atzli dobio dva žuta kartona za četiri minuta, ali se rezultat nije menjao.