Arsenal "jedva" protiv Kardifa, rapsodija nepobedivog Votforda, Lukaku spasio Murinja! (VIDEO)

Tobdžije se bude, Votford ne staje

• 0

Fudbaleri Arsenala uspeli su da iščupaju pobedu na gostovanju Kardifu sa 3:2!

Posle gola Mustafija koji je proslavljen širenjem krila albanskog orla, Kardif je pred kraj poluvremena uspeo da izjednači pošto je cela odbrana podbacila, a Kamarasa to kaznio udarcem pod prečku.

U 62. minutu je Lakazet asistirao Obamejangu za vrhunski gol sa 20 metara, što je još jednom anulirano.

Nakon slobodnog udarca, Arsenal je loše branio prekid i lopta je došla do Vorda za 2:2, a samo je momenat inspiracije Lakazeta doneo ceo plen Unaju Emeriju.

Novi trener Arsenala tek treba da pridobije poverenje navijača, mali spas u ovom meču bio mu je Lakazet, koji je u 81. minutu silovito i neodbranjivo gađao pod prečku za 3:2.

Posle dva startna poraza, Arsenal sada ima još dve pobede, pa je sa šest bodova na devetom mestu tabele.

Kardif je ostao na tek dva boda iz dva remija.

VIDEO - Goreo je Beograd: Delije slavile do sitnih sati na ulicama prestonice

Fudbaleri Votforda najprijatnije su iznenađenje dosadašnjeg dela Premijer lige jer su na svom terenu savladali favorizovani Totenhem sa 2:1 i tako nastavili niz od 4 pobede u 4 odigrana kola.

>>> Arsenal dva puta ispustio prednost protiv Kardifa, ali je bomba Lakazeta rešila meč! (VIDEO)

Ipak, sam početak meča nije ukazivao na ovakav ishod jer su Sparsi poveli posle autogola Dokura u 53. minutu.

Do kraja meča slika na terenu se potpuno okrenula. kejn i drugovi su se povukli, a pritisak domaćina je dao rezultat prvo u 69. minutu kada je Dini poravnao rezultat, a onda i 7 minuta kasnije kada je Katkar postigao pobedonosni pogodak za delirijum na tribinama.

Votford je trenutno bez poraza; Foto: Tanjug/AP

Sa druge strane, Žoze Murinjo je sa svojim Mančester junajtedom imao meč koji je okarakterisan kao "biti ili ne biti" jer mu je loš rezultat protiv autsajdera Barnlija najverovatnije značio i otkaz.

Ipak, Lukaku je sa dva gola u prvom delu igre doveo svoj tim do pobede od 2:0.

Do kraja meča Pogba je promašio penal, a Rašford je u 71. minutu morao napolje iz igre.