≫

Zvezdino pomračenje u Gradu svetlosti nije najgore u LŠ: Crveno-beli izbegli sudbinu Malmea, Bešiktaša, Seltika...

Sreća da su Parižani "olabavili" u drugom poluvremenu i poštedeli srpskog prvaka veće blamaže

• 8
FK Crvena zvezda, FC PSG, PSŽ Foto: Tanjug/AP

Nije bilo prijatno navijačima Zvezde da gledaju uraganski fudbal Pari Sen Žermena protiv tima Vladana Milojevića i golove koji su se u jednom trenutku ređali kao na traci.

Delovalo je posle laganih 4:0 da se Beograđanima "smeši" debakl istorijskih razmera, kakav se nije video do sada u elitnom rangu evropskog fudbala.

Srećom, Parižani su u drugom poluvremenu "povukli ručnu", postigli još "samo" dva gola, a i Zvezda jedan, što je, kada se sve sabere, bilo dovoljno da Milojevićev tim ne doživi sudbine ekipa koje su ostale upamćene po najtežim porazima u Ligi šampiona.

U vrhu "večne liste" ekipa koje su doživele najubedljivije poraze su Malme i Bešiktaš.

Švedski tim je u sezoni 2015-2016. poražen od Reala 8:0, koliko i Bešiktaš u sezoni 2007-2008. od Liverpula na "Enfildu" - mestu gde će crveno-beli igrati svoj sledeći meč u Ligi šampiona.

Podsetimo da je Zvezdin do sada najubedljiviji evropski poraz bio onaj u Ajndhovenu od PSV-a rezultatom 5:0.

Zvezdin poraz nije ni u prvih 10 najtežih.