≫

Rukometaši Srbije bolji od Austrije iako su gubili sa 5 golova!

U prijateljskom meču u okviru EHF nedelje srpski rukometaši nadoknadili 5 golova minusa

• 0

Seniorska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Austrije 34:32 (15:19) u prvom prijateljskom odmeravanju snaga u Tulnu.

Duel u okviru EHF nedelje pripao je izabranicima selektora Jovice Cvetkovića, koji su odigrali odlično drugo poluvreme, nadoknadili -5 (24:19) i na kraju došli do trijumfa.

Presudila je serija 5:1 u poslednjih pet minuta posle vođstva Austrijanaca 31:29. Odličnom odbranom, raspucani u napadu, srpski rukometaši došli su do nove pobede u gostima u novom mandatu Jovice Cvetkovića, posle Poljske i Rumunije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Kako su završili, tako su Vujin, Šešum i društvo započeli meč. Posle 15 minuta, vodili su "orlovi" 11:8, ali je tajm-aut selektora domaće selekcije, Patrekura Johanesona, preokrenuo stvari na terenu do kraja poluvremena.

Drugi meč sa Austrijancima je na programu u subotu u 20.15 časova u Zudštadu.

Austrija - Srbija 32:34 (19:15)

Tuln

Austrija: Herman 2, Božović 2, Frimel 7, Veber 10, Zajner 2, Fruštuk 1, Jelinek 3, Kandolf 4, Bilik 1

Srbija: Šešum 3, Obradović, Crnoglavac, Đukić 3, Radivojević, Marković 6, Ilić 3, Rnić 6, Milosavljev, Cupara, Ćirić, Beljanski 4, Marsenić 1, Stevanović 1, Vujin 7