9

Srbija izvukla remi sa Nemačkom u poslednjoj sekundi!

Srpske rukometašice igrale nerešeno 22:22 i to golom Dragane Cvijić u poslednjim sekundama.

Rukometašice Srbije  igrale su nerešeno sa selekcijom Nemačke 22:22 u 3. kolu Svetskog prvenstva koje se održava od 1–17. decembra.

Selekcija Srbije je u prve dve utakmice ubedljivo savladala rukometašice Kine i Kameruna, a Nemice su bile bolje od Kameruna i Južne Koreje. Bio je ovo duel za prvo mesto u grupi. Srbija je sada prva zbog bolje gol razlike ali sa istim brojem bodova 5.

U 4. kolu Srbija sutra od 15:30 sati igra protiv Holandije.

Prava drama viđena je u poslednjih 4 minuta. Rezultat je bio neešen 20:20, a onda je Sanja Damnjanović dala gol za vođstvo.

Nemice preko sedmerca smanjuju rezultat dva minuta pre kraja. Srbija gubi loptu u sledećem napadu, a Nemice popstižu gol 22:21 na minut pre kraja. To im je bilo prvo vođstvo u drugom poluvremenu.

Imali smo napad, koji nismo iskoristili, ali smo nakon toga presekli loptu Nemačke i Dragana Cvijić je sa šest metara dala gol za remi.

SRBIJA VODILA SVE VREME

Nemice su bolje ušle u meč, što su manifestovale vođstvom od 6:3 nakon deset minuta igre. Treba istaći da je domaći sastav u jednom momentu imao i prednost od 5:1.

Selekcija Srbije ne samo da je povratila egal u susret, već je i stigla do prvog vođstva (9:8). Nemice ubrzo uzvraćaju (9:9), čemu je doprinela činjenica da naša selekcija nije iskoristila dva napada sa igračicom više.

Na poluvremenu Srbija je vodila 11:9, a polovinom drugog poluvremena i sa 16:13. Ipak, Nemice su se borile do kraja i uspele da stignu do 20:20 na četiri minuta pre kraja.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: zenska-rukometna-reprezentacija-srbije svetsko-prvenstvo-za-rukometasice
Najnoviji komentari
  • Č
    čarls bronson

Mogli smo do lagane pobede kada smo imali +3 , ali smo sada prezadovoljni i sa remijem . Kada nije bolje , dobro je i ovako , nego hteo sam da primetim da i u ženskoj rukometnoj selekciji, kao u i u većini ekipnih sportova, nemamo ni jednu devojku koja igra u domaćoj ligi , a nekada je recimo beogradski Radnički , sa par igračica iz drugih opet domaćih klubova , bio reprezentacija . Recimo Dragana , koja je na kraju donela remi , ima 27 godina , a 9 sezona igra u inostranstvu , sada u skopskom Vardaru koji ranije nije ni "postojao" , a sada plaća nekoliko stranih igračica . I Lekićka igra kod njih .

• S
    SAŠA FRANKFURT

Bravo cure! Sa nemicama na njihovom terenu, nije mala stvar!! A dobro je, i za samopouzdanje!!

• M
    Miki Maus Gargamel

Kroz noge

Senzacija na Olimpijskim igrama: Nemačka ušla u finale hokejaškog turnira!

U košarci skidaju pločice na Kupu, u rukometu se tuku direktori klubova! Fenomenalna nedelja srpskog sporta! (VIDEO)

Svi hoće da rastumače novi Partizanov dres: Crno-bela nova garnitura nastala iz ljubavi i fanatičnosti (FOTO)

IGRAČI SAHRANILI SELEKTORA: Pijan je vodio meč, pušio u svlačionici, a ne zna ko u kom klubu igra!

Nevena Ignjatović odličnim rezultatom završila nastup u Pjongčangu

Crno - beli vaterpolisti potopljeni u Splitu

Novi skandal u srpskom rukometu: Orlovi rezervisali kartu za povratak pre kraja prvog kruga, bančili do jutra

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (20. februar)

Francuskinji ispala bradavica tokom borbe za zlatnu medalju, kamera je sve snimila (VIDEO 18+)

Karling tim iz Beograda na prestižnom turniru u Pragu (FOTO)

Evropa kup: Srbija sa Hrvatskom, Crnom Gorom i Francuskom

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (19. februar)

Neviđen foto-finiš trke na Zimskim olimpijskim igrama: Odlučilo je drugo stopalo (FOTO) (VIDEO)

Vukićević i Stevović 41. i 45. u veleslalomu!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (18. februar)

Srpski vaterpolisti izgubili od Hrvata u Splitu u rezultatski nebitnom meču za Delfine

Sledeći su Hrvati: Delfini potopili i Holanđane

Ko ne zna za strah taj ide do kraja: Govor Živojina Mišića čuo se do Južne Koreje

Od njihovih padova ledi se krv u žilama: U Pjongčangu lete ruke, noge i skije na sve strane (FOTO) (VIDEO)

Neverovatna priča Zimskih olimpijskih igara: Češka snouboderka pozajmila skije i osvojila zlato u alpskom skijanju (VIDEO)

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (17. februar)

Sumo rvanje, sport koji vodi u bolesti (VIDEO)

Srbija i Hrvatska zajedno organiziju Svetsko prvenstvo? Kandidatura se već sprema!

Bosna i Hercegovina izbačena iz kvalifikacija za SP zbog propusta

ZOI: Ignjatović ponovo 26. Stevović 46.

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (16. februar)

Vaterpolisti Srbije odradili naporan plivački trening, pa otišli na utakmicu sa Maltom i zgazili ih!

Lažni Kim Džong Un prošao pored čirlidersica iz Severne Koreje: Izraz njihovog lica govori šta one zaista misle o njemu (FOTO) (VIDEO)

Nevena Ignjatović 26. u veleslalomu, Vukićević i Stevović 41. i 51. u spustu

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (15. februar)

Idemo u Budimpeštu po medalju: Selektor Dejan Savić jasan

Sumrak hokejaških favorita: Slovenija razbila Amerikance, Rusi izgubili od Slovačke (FOTO) (VIDEO)

Ona je prva heroina Olimpijskih igara: Osvojila zlato, pa spasila ovu slatku kucu da ne završi u čorbi kao milion drugih pasa u Koreji (FOTO)

Borba za prvaka sveta, jednom je puls bio 130, drugom 75! Šta mislite ko je pobedio? (FOTO)

Bez zastave i himne, napadaju olimpijsko zlato: Hokejaši Rusije najveća uzdanica svoje zemlje na Igrama!

Kajakaški savez Srbije dobio na poklon 21 čamac (FOTO)

Rastić 76. u kros kantriju na Olimpijskim igrama

SRBI NA ZOI: Vukićević 25. u kombinaciji, Stevović 59. u spustu! (FOTO)

Slomio je karlicu, rebra, vilicu i borio se za život, a godinu dana kasnije osvojio je medalju na Olimpijskim igrama! (FOTO)

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (13. februar)

Opasno jak govor Peruničića igračima Zvezde na derbiju: Nema taktike, jer ne postojite, a ti glumiš šmekera, čekam te sedam meseci! (VIDEO)

Biće seksa, *ebeš medalju! Ove sportistkinje se masovno prijavljuju na Tinder da nađu partnera u Olimpijskom selu (FOTO)