9

Srbija izvukla remi sa Nemačkom u poslednjoj sekundi!

Srpske rukometašice igrale nerešeno 22:22 i to golom Dragane Cvijić u poslednjim sekundama.

Rukometašice Srbije  igrale su nerešeno sa selekcijom Nemačke 22:22 u 3. kolu Svetskog prvenstva koje se održava od 1–17. decembra.

Selekcija Srbije je u prve dve utakmice ubedljivo savladala rukometašice Kine i Kameruna, a Nemice su bile bolje od Kameruna i Južne Koreje. Bio je ovo duel za prvo mesto u grupi. Srbija je sada prva zbog bolje gol razlike ali sa istim brojem bodova 5.

U 4. kolu Srbija sutra od 15:30 sati igra protiv Holandije.

Prava drama viđena je u poslednjih 4 minuta. Rezultat je bio neešen 20:20, a onda je Sanja Damnjanović dala gol za vođstvo.

Nemice preko sedmerca smanjuju rezultat dva minuta pre kraja. Srbija gubi loptu u sledećem napadu, a Nemice popstižu gol 22:21 na minut pre kraja. To im je bilo prvo vođstvo u drugom poluvremenu.

Imali smo napad, koji nismo iskoristili, ali smo nakon toga presekli loptu Nemačke i Dragana Cvijić je sa šest metara dala gol za remi.

SRBIJA VODILA SVE VREME

Nemice su bolje ušle u meč, što su manifestovale vođstvom od 6:3 nakon deset minuta igre. Treba istaći da je domaći sastav u jednom momentu imao i prednost od 5:1.

Selekcija Srbije ne samo da je povratila egal u susret, već je i stigla do prvog vođstva (9:8). Nemice ubrzo uzvraćaju (9:9), čemu je doprinela činjenica da naša selekcija nije iskoristila dva napada sa igračicom više.

Na poluvremenu Srbija je vodila 11:9, a polovinom drugog poluvremena i sa 16:13. Ipak, Nemice su se borile do kraja i uspele da stignu do 20:20 na četiri minuta pre kraja.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: zenska-rukometna-reprezentacija-srbije svetsko-prvenstvo-za-rukometasice
Najnoviji komentari
  • Č
    čarls bronson

Mogli smo do lagane pobede kada smo imali +3 , ali smo sada prezadovoljni i sa remijem . Kada nije bolje , dobro je i ovako , nego hteo sam da primetim da i u ženskoj rukometnoj selekciji, kao u i u većini ekipnih sportova, nemamo ni jednu devojku koja igra u domaćoj ligi , a nekada je recimo beogradski Radnički , sa par igračica iz drugih opet domaćih klubova , bio reprezentacija . Recimo Dragana , koja je na kraju donela remi , ima 27 godina , a 9 sezona igra u inostranstvu , sada u skopskom Vardaru koji ranije nije ni "postojao" , a sada plaća nekoliko stranih igračica . I Lekićka igra kod njih .

• S
    SAŠA FRANKFURT

Bravo cure! Sa nemicama na njihovom terenu, nije mala stvar!! A dobro je, i za samopouzdanje!!

• M
    Miki Maus Gargamel

Kroz noge

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (11. decembar)

Kobna uspavanka u prvom poluvremenu: Crnogorke izbacile Srbiju sa Svetskog prvenstva!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije?

Milica Mandić osvojila srebro, a Savković bronzu na Evropskom prvenstvu!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (09. decembar)

Osvojili smo Lajpcig, sad idemo dalje da osvajamo: Srpske rukometašice žele do medalje na SP! (VIDEO)

Srbija razbila Južnu Koreju i zauzela prvo mesto u grupi Svetskog prvenstva! U osmini finala na Crnogorke! (VIDEO)

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (8. decembar)

Duh Miloša Teodosića zaposeo Andreu Lekić: Magija Srpkinje potez dana na Svetskom prvenstvu (VIDEO)

Nova drama i novi remi srpskih rukometašica: Poništen nam gol za pobedu protiv svetskih i evropskih vicešampionki!

Dres Raduljice na licitaciji, a cilj prodaje je najhumaniji!

Srpski rukometaš ostvario najveći transfer u istoriji!

Rusija nikad ovako nije bila ponižena: Takmičiće se na Olimpijskim igrama bez zastave i bez himne! (FOTO)

Vaterpolo klasik u Nišu: Savićevi delfini dave Crnogorce

Objavljen spisak rukometaša za EP, na njemu je i bivši igrač Hrvatske!

OKS prihvatio poziv Aleksandra Vučića vezan za dijalog o Kosovu i Metohiji (FOTO)

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (04. decembar)

Nova pobeda Srpkinja: Pao i Kamerun za plasman u osminu finala

Završen prvi Beogradski polumaraton: I Mali trčao po snegu, Živanović i Đurovićeva najbolji među 4000 trkača (FOTO)

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (03. decembar)

Srbi pucali u Zagrebu: Zlato i dva srebra za naše strelce!

Srbija ubedljiva na startu Svetskog prvenstva: Laganih +20 protiv Kine

Italijanska lepotica smestila Orlove u grupu smrti: Čekaju nas teški rivali na najluđem Svetskom prvenstvu! (FOTO)

Srpske rukometašice u najjačem sastavu idu na SP!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (30. novembar)

Osvanuo mural poginulim rukometašima Partizana (FOTO)