≫

Srbija izvukla remi sa Nemačkom u poslednjoj sekundi!

Srpske rukometašice igrale nerešeno 22:22 i to golom Dragane Cvijić u poslednjim sekundama.

• 9

Rukometašice Srbije  igrale su nerešeno sa selekcijom Nemačke 22:22 u 3. kolu Svetskog prvenstva koje se održava od 1–17. decembra.

Selekcija Srbije je u prve dve utakmice ubedljivo savladala rukometašice Kine i Kameruna, a Nemice su bile bolje od Kameruna i Južne Koreje. Bio je ovo duel za prvo mesto u grupi. Srbija je sada prva zbog bolje gol razlike ali sa istim brojem bodova 5.

U 4. kolu Srbija sutra od 15:30 sati igra protiv Holandije.

Prava drama viđena je u poslednjih 4 minuta. Rezultat je bio neešen 20:20, a onda je Sanja Damnjanović dala gol za vođstvo.

Nemice preko sedmerca smanjuju rezultat dva minuta pre kraja. Srbija gubi loptu u sledećem napadu, a Nemice popstižu gol 22:21 na minut pre kraja. To im je bilo prvo vođstvo u drugom poluvremenu.

Imali smo napad, koji nismo iskoristili, ali smo nakon toga presekli loptu Nemačke i Dragana Cvijić je sa šest metara dala gol za remi.

SRBIJA VODILA SVE VREME

Nemice su bolje ušle u meč, što su manifestovale vođstvom od 6:3 nakon deset minuta igre. Treba istaći da je domaći sastav u jednom momentu imao i prednost od 5:1.

Selekcija Srbije ne samo da je povratila egal u susret, već je i stigla do prvog vođstva (9:8). Nemice ubrzo uzvraćaju (9:9), čemu je doprinela činjenica da naša selekcija nije iskoristila dva napada sa igračicom više.

Na poluvremenu Srbija je vodila 11:9, a polovinom drugog poluvremena i sa 16:13. Ipak, Nemice su se borile do kraja i uspele da stignu do 20:20 na četiri minuta pre kraja.