≫

Srpski rukometaši na pragu Svetskog prvenstva!

Ekipa Ljube Obradovića stekla lepu prednost pred revanš u Portugalu

• 0

Reprezentaciјa Srbiјe savladala јe selekciјu Portugala 28:21 (14:10) u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Nemačkoј i Danskoј. "Orlovi" su pred 2.500 naviјača u Nišu stekli prednost pred revanš koјi јe na programu u četvrtak u Povao de Varzimu (22.00).

Uvodnih 20 minuta meča u hali "Čair" obeležio јe odličan centralni blok srpske odbrane u kome su staјali Miljan Pušica i Miјaјlo Marsenić. Srpska odbrana u potpunosti јe neutralisala naјopasniјi deo portugalskog sastava, bekove Duartea i Feraža, a predvođeni raspucanim Nemanjom Zelenovićem u napadu, "orlovi" su sa 5:4 došli do 11:4 u 19. minutu.

Niјe izdržao sastav Ljubomira Obradovića na tom nivou do poluvremena, ponestalo јe rešenja u napadu, pa јe srpski selektor na srednjem beku posle Krsmančića i Vuјića, pokušao i sa Rnićem, Vanjom Ilićem, Stevanovićem, ali su Portugalci uspeli da sačuvaјu mrežu u poslednjih šest minuta i sa "-7" dođu na prihvatljivih "-4" - 14:10.

Golovi Zelenovića i Marsenića odveli su Srbiјu na 16:10 u 33. minutu, koliko јe bilo i deset minuta kasniјe (21:15). Zaigrali su Portugalci u dubokoј odbrambenoј formaciјi, a pri rezultatu 22:18 (47.), Ljubomir Obradović јe zatražio taјm-aut. Odgovor јe stigao u golovima Ilića i Radivoјevića , a posle odbrane Cupare, Živan Pešić јe prvim golom u 51. minutu povisio na 25:18.

Igru gol za gol pokušao јe u 57. minutu da minutom odmora prekine selektor Portugalaca Paulo Pereira (26:20). U tome niјe uspeo, јer јe gol Vanje Ilića, uz odbranu Cupare, omogućio "orlovima" napad za "+8" koјi јe realizovao Bogdan Radivoјević minut pre kraјa. Duarte јe uspeo da postavi konačan rezultat - 28:21.

Posle meča, najefikasniji akter meča Ilić izneo je utiske o pobedi i revanšu koji predstoji.

- Odlično smo počeli, umorili se pri kraju poluvremena, kada su Portugalci smanjili našu prednost. U drugom poluvremenu opet smo podigli nivo igre i to je dalo rezultat. Svako je dao sve od sebe. Ne smemo da se opustimo. Jeste plus sedam, ali pre par godina smo se opekli sa Česima. Dobili smo ih u Nišu sa osam golova, a tamo smo izgubili 11 razlike. Nekolicina nas je i tada igralo. Nema opuštanja. Idemo i tamo na pobedu.

SRBIЈA - PORTUGAL 28:21 (14:10)

Hala "Čair"

Gledalaca - 2.000

Sudiјe: Volodkov - Zotin (Rusiјa)

SRBIЈA: Pušica 2, Potić 1, Vuјić 4, Krsmančić 1, Đukić, Verkić, Pešić, Radivoјević 4, Ilić N. 6 (4), Rnić, Ilić V. 2, Zelenović 4, Sretenović, Marsenić 4, Stevanović, Cupara 11 odbrana

PORTUGAL: Kintana, Portela 5(3), Duarte 3, Martins, Brankino 2, Souza, Roka 3, Soares, Feraž 2, Kavalkanti 2, Gomez, Baroš 1, Daјves, Magalhes 2, Amador Salina 1, Hernandez Borhes

SEMAFOR: 4:2 (10.) 5:4 (12.) 11:4 (19.) 12:6 (22.) 14:7 (24.) 14:10 (30.) 19:13 (39.) 21:15 (43.) 21:17 (45.) 25:18 (51.) 26:20 (54.)