≫

Srbija ponovo igra fudbal! Neka se spreme Brazilci i Švajcarci! Orlovi fenomenalno otvorili Mundijal u Rusiji (VIDEO) (FOTO)

Aleksandar Kolarov je bombom u 56. minutu rešio meč protiv Kostarike u 1. kolu Grupe E

Fudbaleri Srbije pobedili su Kostariku u prvoj utakmici grupe E na Mundijalu sa 1:0! Bomba kapitena Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minutu odlučila je utakmicu u kojoj je naš tim bio bolji rival i potpuno zasluženo slavio.

Mogao je rezultat da bude i ubedljiviji, da su Mitrović, Kostić, Milinković Savić iskoristili neku od izglednih šansi u kojima su se nalazili.

Naš tim sada je na vrhu tabele i čeka rasplet utakmice Brazil - Švajcarska, gde priželjkujemo trijumf Karioka, kako bismo već protiv Švajcarske u drugom kolu mogli da overimo plasman u nokaut fazu.

SRBIJA - KOSTARIKA 1:0

(Kolarov 56)

Srbija: Stojković, Ivanović, Tošić, Milenković, Kolarov, Milivojević, Matić, Milinković Savić, Ljajić (Kostić 70), Tadić (Rukavina), Mitrović (Prijović 90)

Kostarika: Navas, Akosta, Gonzales, Duarte, Gamboa, Kalvo, Guzman (Kolindres 73), Borhes, Ruiz, Venegas (Bolanjos 60), Urenja (Kembel 66)

Igrala je Srbija odlično, iako je u prvom poluvremenu Kostarika imala nekoliko šansi, pre svega posle centaršuteva, ali su završni udarci glavom Kostarikanaca bili loši i nije bilo većih problema za Stojkovića.

Naš vezni red je dominirao u sastavu Matić - Milivojević - Milinković Savić, a upravo je Sergej bio možda i glavna karika. Ubacivao se iz drugog plana i u dva navrata je ozbiljno zapretio Kejloru Navasu, ali u oba navrata je arbitar signalizirao ofsajd, iako je u jednoj situaciji, kada je pokušao makazice, ofsajd nije postojao.

Ipak naš tim je bolje počeo drugo poluvreme. U 50. minutu Aleksandar Mitrović je imao fenomenalnu šansu, izašao je 1 na 1 sa Kejlorom Navasom, posle majstsorke asistencije Sergeja, ali je golman Kostarike izašao kao pobednik iz te situacije.

Nismo dugo čekali do gola! U 56. minutu je dosuđen slobodan udarac za Srbiju, a izveo ga je Aleksandar Kolarov! I to na fenomanalan način!

Zakucao je loptu u same rašlje Kejlora Navasa. Uputio je pravi projektil, koji ni golman takvih kvaliteta nije uspeo da spreči!

Usledila je velika radost naših igrača! Gol koji nam je doneo tri velika boda!

Mogli smo do kraja meča da postignemo još nekoliko pogodaka. Iako su Kostarikanci počeli ozbiljnije da napadaju, naš tim je imao izglednije šanse. U igru je ušao Kostić, koji je u 76. minutu mogao da dotuče Kostarikance, ali iz izgledne pozicije nije uspeo da ubaci loptu u mrežu. Doduše, i Navas je malo zakačio loptu i poremetio ga je na petercu.

I Aleksandar Mitrović je imao veliku šansu u 86. minutu, ali je oklevao i sapleo se u kaznenom prostoru!

Naš tim je sigurnom igrom do kraja sačuvao prednost i na fenomenalan način je otvorio Mundijal!