Vozači, pažnja: Koliko dugo treba da vozite da biste napunili prazan akumulator? Nemački stručnjaci otkrili

N. M.
N. M.  

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Shandor
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • El.inž

    23. maj 2025 | 18:27

    Šandor je potpuno u pravu, a vi što mu dadoste minuse u školu! Najgore za akumulator je anlasovanje! Prema tome, najveći zločinac akumulatora i kompletnog motora je sistem start-stop! Prodavnica nije baš toliki problem, pod uslovom da utomobil pali "na jedan zub", a trbalo bi tako! Danas se većina iživljava "sa gasom", i velikim obrtajima, da motor vrlo brzo propada, gubi kompresiju i teško pali! Onda 2-3 godine, pa u prodavnicu za nov akumulator!🧐☝☝☝

  • Shandor

    22. maj 2025 | 11:57

    Nemacki strucnjaci ! ? Dragi Nemacki strucnjaci vi ste jos na Dinami i Bubi iz 60ih. Auto na leru( da bi me NEMACKI STRUCNJACI bolje razumeli, pa koristim nemacku rec) vec puni akumulator sa vise od 13Volti, tako da nije potrebno voziti, za najbolje sto ste napravili, tj VW Bubu iz 60ih sa dinamom je obavezno ili rucnim gasom iz iste podignuti obrtaje na 2000 o/min, ali to vase savrsensto nema tzv obrtomer, pa ta KOLA (wagen) moras da TERAS.

  • Kranp

    22. maj 2025 | 09:03

    Pa naravno kad ljudi voze 100 metara do prodavnice i odmah ga gase, imam komšije koji to rade i kažu da je to Ok,ovom narodu ne vredi ništa pričati jer su svi pametni, čitaju svašta na društvenim mrežama i misle da je to stvarno tako, zato ih viđam po putu traže kablove za paljenje a voze nov auto, toliko o ovoj temi...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA