Liverpul demolirao Arsenal na Enfildu: Zvezdin najjači rival u LE u ozbiljnoj krizi! (VIDEO)

Ekipa Jirgena Klopa nastavlja sa fenomenalnim igrama u derbijima

• 4

Fudbaleri Liverpula ponovo su odigrali maestralnu utakmicu nakon ubedljivog plasmana u Ligu šampiona protiv Hofenhajma. Ovoga puta su demolirali Arsenal u derbiju 3. kola Premijer lige sa 4:0.

I prošle godine su Crveni bili dominantni protiv ekipe Arsena Vengera, jer su slavili u oba prvenstvena duela, ali ovoga puta su ih brutalno ponizili.

Ubojiti napad Liverpula pokazao je svoju moć u punom sjaju. Svi su se upisali u listu strelaca, od startera Firmino, Mane i Salah, a od rezervi Staridž.

Firmino je otvorio goleadu na Enfildu, kada je u 17. minutu posle centaršuta Gomeza sa desne strane bio najbolji u skoku i plasirao je loptu u mrežu Petera Čeha.

Do kraja poluvremena bilo je 2:0, a za to je zaslužan Sadio Mane, koji je solo akcijom sa desne strane stvorio sebi prostor za šut i plasirao loptu u donji desni ugao golmana Arsenala.

Posle velike greške Belerina na sredini terena, Mohamed Salah mu oduzeo loptu, izašao 1 na 1 sa Čehom i rutinski povisio prednost na 3:0.

Konačan rezultat postavio je rezervista Danijel Staridž, posle sjajnog centaršuta Mohameda Salaha sa leve strane, pa je glavom samo ubacio loptu u nebranjeni deo gola na prvoj stativi.

Pogledajte sve golove sa utakmice:

All Goals - Liverpool 4-0 Arsenal 27.08.2017 by fififilive

Arsenal je u grupi H Lige Evrope sa Crvenom zvezdom. Iako mnogi navijači crveno-belih nisu bili oduševljeni kada su videli londonskog velikana u grupi, posle ovog rezultata i očajne igre Arsenala, koji je veoma loše startovao sezonu i pokazao da ima ozbiljne probleme u odbrani.

Totenhem je u drugom meču koji se igrao u isto vreme kiksnuo protiv Barnlija i izvukao je samo bod na Vembliju, koji se od početka sezone ne pokazuje kao taličan za Pevce. Dele Ali je doneo prednost Totenhemu u 49. minutu, ali je navijače razočarao Vud u 92. minutu, pa je tako Barnli u prva tri kola zabeležio odlične rezultate protov šampiona i vicešampiona iz prošle sezone.