≫

Napoli baš ponizio komšije, het-trik Mertensa, Milan slavi Hrvata (VIDEO)

Mihajlovićev Torino i Sampdorija odigrali sjajan meč završen bez pobednika - 2:2.

• 0

Meč sa novajlijom u ligi Beneventom naišao je u pravo vreme za Napoli, posle poraza od Šahtjora u Ligi šampiona. Valjalo je povratiti samopouzdanje, a ne postoji bolji način nego goleadom protiv tima kakav je novi član elite, pa još toliko loš.

Ekipa trenera Mauricija Sarija bila je nemilosrdna prema komšijama iz Kampanije - 6:0.

Utakmicu na "San Paolu" obeležio je omaleni i ubitačni Belgijanac Dres Mertens het-trikom (27, 65. 90).

Po efektnosti izdvojio se njegov prvi gol, posle centaršuta Lorenca Insinjea, kada je karate potezom u skoku uspeo da zahvati loptu, stigne do nje pre golmana gostiju i matira ga.

Napoli je do nogu potukao protivnika u prvom delu igre kada je bilo 4:0 pored (Martensa, strelci bili Alan, Insinje, Kaljehon).

U nastavku, domaći sastav, razumljivo, nije "stiskao gas papučicu", rutinirano su Napolitanci odigrali drugo poluvreme u kojem su dotukli potpuno razbijene goste preko igrača utakmice Mertensa.

Napoliju je ovo bila četvrta pobeda čime se po maksimalnom učinku u prva četiri kola poravnao sa Juventusom i Interom.

Benevrnto? Bez bodova...

Kolo u Seriji A obeležio je i hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić, dvostruki strelac u preokretu Milana na "San Siru" protiv Udinezea - 2:1.

"Zebrete" su vodile golom Lazanje 28. minutu, a Kalinić, koji je prvi put zaigrao od početka za "rosonere" od kada je stigao iz Fiorentine, bio je ubitačan u dve situacije pred golom sastava sa "Friulija" i potvrdio epitet velikog pojačanja.

Milan se i ovom pobedom, kao i nedavnom u Ligi Evrope sa Austrijim, koliko-toliko iskupio za debakl iz prošlog kola sa Lacijem u Rimu (1:4).