≫

Milivojević golom najavio bod Palasa, strašni Siti odmiče, Arsenal "okrenuo" pred Zvezdu!

Buran radni dan na terenima u Engleskoj najkvalitetnijoj ligi

• 0

Ako je do sada i bilo dileme, sada je više nema: Mančester siti deluje najozbiljnije da šampionsku trku završi na prvoj poziciji na kojoj se učvrstio posle nove, devete pobede u deset odigranih kola.

Siti je kao gost u subotu bio bolji i od VBA 3:2 golovima Sanea u 10, Fernadinja u 15, i Rahima Sterlinga u 64. minutu.

Bilo je to previše za igrače domaćeg tima koji se nijednog trenutka nisu predavali, sa dva gola preko Rodrigeza i Filipsa, nateravši "građane" da se dobro oznoje za tri boda na "Hitrouzu".

Mančester siti je vratio prednost od pet bodova u odnosu na drugoplasirani Junajted.

Istrovremeno, u Londonu, preokret i pobeda Arsenala pred seriju teških utakmica - 2:1 protiv Svonsija.

"Tobdžije" su gubile od "labudova" 0:1 (Klukas), ali su stvari "legle" na svoje mesto u drugom poluvremenu kada su Sead Kolašinac u 51. i Aron Remzi u 58. minutu "okrenuli" situaciju na semaforu i doneli tri boda ekipi Arsena Vengera.

Arsenal u četvrtak očekuje novi megdan sa Zvezdom u Ligi Evrope, a posle toga dva velika izazova u Premijer ligi: Mančester siti i Totenhem.

Ime srpskog reprezentativca Luke Milivojevića našlo se ovog popodneva na listi strelacameča Kristal Palas - Vest Hem u kome nije bilo pobednika - 2:2.

Srbin je pogodio iz penala u 50. minutu kada je prepolovio vođstvo "čekićara" koje su im doneli doneo Ćićarito Ernandez i Andre Aju još u pvom poluvremenu.

Ipak, istinski junak meča je Vilfred Zaha koji je u sedmom minutu nadoknade vremena izjednačio i sprečio veću neprijatnost po svoj tim kome, kako stvari stoje, predstoji žestoka borba za opstanak.

Kristal Palas je poslednji na tabeli sa samo jednom pobedom u deset kola!