Real i Atletiko odigrali za Barselonu: Mirne mreže na "Vandi", mirni i Katalonci na vrhu (VIDEO)

Mesi i družina sledeće kolo čekaju sa deset bodova više od prestoničkih klubova

• 4

Kakav idealan rasplet 12. kola, doduše nepotpunog, za Barselonu.

Popodne pobeda nad Leganesom 3:0, beg na sigurnu udaljenost od najbližih rivala, a uveče, uz kokice, još jedan razlog da se slavi: ne najbliži, ali najozbiljniji takmaci za titulu Real i Atletiko odigrali su na "Vandi" bez golova.

Situacija na tabeli je sada takva da Katalonci imaju velikih deset bodova više od oba tima, a sedam ispred Valensije koja ima meč manje i u ovom trenutku to je tim kome se daju najveće šanse da ugrozi Barsino čelo, ali pitanje je samo dokle mogu i da li imaju "slepi miševi" snage da izdrže u visokom ritmu u nastavku.

U Madridu, Real je bio daleko bolji rival, ali je izostala realizacija.

Odnos u posedu lopte 62-38 procenta u korist gostiju mnogo toga govori u prilog dominacije "Kraljevskog kluba", ali za bolju terensku inicijativu ne pišu se bodovi.

Najbolje prilike Real je imao u 31. minutu preko Benzeme, koji je sa nekoliko metara poslao loptu pored stative, a negodovao je i kod sudije tražeći penal u toj situaciji. Tri minuta kasnije Ronaldo je "raspalio" iz slobodnog udarca, ali je Oblak bio na mestu.

U nastavku meča, nije se mnogo toga menjalo u dinamici igre u odnosu na prvi deo: tuča, borba za svaki pedalj terena i malo akcija koje su obećavale da će se nešto uzbudljivo desiti. Tek u poslednjih desetak minuta pojačao se intenzitet napada, ali samo jednostrano: Real je navalio, Ronaldo je imao dva šuta, međutim oba puta lopta je završavala iza gola, na sreću igrača i navijača domaćeg tima.

Uzdasi su ostali, ostao i bod za jedne i druge, a Barsi otvoren put ka titulu, mada ima još da se igra...